برای اربعین سال آینده، از امروز برنامه‌ریزی شود

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، گفت: باید تلاش کنیم برای سال‌های آینده نقاط قوت را برجسته سازیم و نقاط ضعف را برطرف سازیم و از اکنون برای سال آینده برنامه‌ریزی و مهیا شویم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدنبی موسوی‌فرد» نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، در آئین تجلیل از خادمان ستاد اربعین حسینی سازمان منطقه آزاد اروند، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد بن عبدالله(ص)و پیروزی بی‌سابقه رزمندگان مقاومت بر دشمن صهیونیستی، بیان کرد: طبیعتاً ارزش‌گذاری برای اعمال و زحمات عزیزانی که در دستگاه امام حسین(ع) زحمت کشیدند ممکن نیست، به جهت اینکه در مسیری خدمت رسانی کردید که خالصانه گام برداشته که اگر برای رسیدن به کربلای معلی حرکت زائری را تسهیل کنید، ثواب حج را برده‌اید.

وی با بیان اینکه همه افرادی که در این مسیر تلاش کردند، پاداش خود را از خداوند متعال دریافت خواهند کرد، گفت: این تنها حرف ما نیست و حتی در تهران و سایر جاهایی که حضور داشتیم، از شلمچه به عنوان یک نقطه بی‌نظیر در بحث اربعین نام می‌بردند و همه کسانی که در سال‌های گذشته از سایر مرزها تردد داشتند، در قیاس با شلمچه، این مرز را بی‌بدیل می‌دانستند که این برکت، به یُمن همدلی و تعامل است که می‌تواند به عنوان یک نمونه عینی در کشور برای کسانی که می‌توان با هم‌صدایی و هم‌دلی کارهای بزرگی را رقم زد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، تصریح کرد: باید تلاش کنیم برای سال‌های آینده نقاط قوت را برجسته سازیم و نقاط ضعف را برطرف سازیم و از اکنون برای سال آینده مهیا شویم.

موسوی‌فرد با اشاره به اعزام بالغ بر ۹۰ هزار نفر از کشورمان در سال برای انجام مناسک حج که مدیران این فرآیند را وادار به برنامه‌ریزی برای سال‌های آینده می‌کند، یادآور شد: از ایران اسلامی بیش از ۴ میلیون نفر در اجتماع مردمی اربعین حسینی شرکت می‌کنند که بالغ بر یک میلیون ۹۰۰ هزار تردد سهم مرز شلمچه بوده است.

وی اشاره کرد: از آن جهت که میدان مقاومت دروازه ورود اتباع عراق به کشورمان است و روزگاری دروازه ورود تشیع به ایران اسلامی بوده است، مسئولان در منطقه آزاد اروند با همفکری و برنامه‌ریزی طراحی بلواری در تراز منطقه را صورت داده تا شهروند خارجی وارد در بدو ورود، عیار این منطقه را بسنجد. امام جمعه اهواز ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و همه دستگاه‌ها و مسئولانی که در این میان زحمات فراوانی را متحمل شدند، خاطرنشان کرد: انصافاً زحمات بسیاری در این راه کشیده شد و ان‌‌‌‌شاالله پاسخ این زحمات را از پیشگاه سیدالشهدا(ع) دریافت کنید.

پایان پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا