تشریح اقدامات اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و حلول چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور در یک ویژه برنامه تلویزیونی به تشریح اقدامات اقتصادی و سرمایه‌گذاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، «روح‌الله خزایی» معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای این سازمان، پیش از ظهر امروز با حضور در برنامه ( افق اروند) از سیمای مرکز آبادان، عملکرد اقتصادی این سازمان را تشریح و ضمن اشاره به ایجاد زیرساخت‌های لازم در راستای جذب سرمایه و افزایش تولید در منطقه، بیان کرد: این سازمان مقارن با اقدامات فوق، افزایش شاخص اشتغال را نیز دنبال می‌کند. همچنین منابع این سازمان در راستای رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت صرف می‌شود و حضور در رویدادهای اقتصادی داخلی و خارجی در راستای شناخت عامه مردم از این منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

خزایی با اشاره به استقرار «ایکس ری» در پایانه مرزی شلمچه، آن را اقدامی مؤثر در افزایش صادرات قلمداد کرد و گفت: منطقه آزاد اروند در سال جاری، رتبه نخست در ایجاد سهولت در کسب و کار را میان مناطق آزاد کشور کسب کرد و در ایجاد پروژه‌های زیرساختی بخش تولید در سایت صنعتی، رشد ۱۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، یادآور شد: راه‌اندازی پنجمین «کارنه‌تیر» کشور در خرمشهر و صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری از منافذ بین‌المللی منطقه مقارن با رشد ۱۰۰ درصدی جذب سرمایه از دیگر اقداماتی است که سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاری به ثبت رسانده است.

وی با اشاره به مشارکت این سازمان با هلدینگ خلیج فارس پیرامون راه‌اندازی پارک ۲۷ هکتاری و رشد ۴۳ درصدی واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه صنعتی در راستای افزایش تولید، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش تولید منطقه تخصیص یافته و تعداد ۱۰۷ سرمایه‌گذار متقاضی فعالیت اقتصادی بوده‌اند که ۱۲ تقاضا از این تعداد، حاصل ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام در رویدادهای اقتصادی سال بوده‌اند که تقاضای ایشان منجر به صدور مجوز فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد اروند شده است.

پایان پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا