حضور منطقه آزاد اروند در دوازدهمین نمایشگاه تخصصی گردشگری اصفهان

مدیرتوسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند از حضور فعالین حوزه گردشگری و هنرمندان منطقه آزاد اروند در دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی، گردشگری و هتلداری اصفهان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید محمد سیدی ضمن بیان اینکه دوازدهمین دوره نمایشگاه صنایع دستی گردشگری هتلداری اصفهان ۱۴۰۱، از تاریخ ۷ الی ۱۱ مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان برگزار می گردد؛ اظهار داشت: تعداد ۱۵ نفر از هنرمندان و فعالین حوزه گردشگری شهرستان های آبادان و خرمشهر با حمایت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند؛ توانستند محصولات خود که شامل انواع رشته های صنایع دستی نظیر حصیر، چرم، تابلوفرش، گلیم و …می شود را در غرفه منطقه آزاد اروند به نمایش بگذارند.

وی همچنین از برپایی غرفه خوراک جنوب در این نمایشگاه خبر داد و گفت: حضور در چنین نمایشگاه هایی می تواند محصولات منطقه را به دیگر شهرستان های کشور و حتی کشورهای شرکت کننده معرفی و بازار کار آنها را رونق بخشد.

مدیرتوسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی در حوزه های گردشگری و صنایع دستی از جمله اولویت های این مدیریت است تا ایجاد اشتغال و شکوفایی بازار کار آنها در رشته های مختلف را بیش از پیش شاهد باشیم.

گفتنی است با توجه به شعار هفته گردشگری سال ۱۴۰۱ که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی «رویش اندیشه‌های نو در گردشگری ایران» عنوان شده است و در جهت برگزاری نشست‌ها و میزگردهای تخصصی در حاشیه این نمایشگاه و با هماهنگی سایر نهادهای مربوط به گردشگری امکان برپایی برنامه‌های جنبی مختلف در راستای غنی کردن نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به نشست تخصصی گردشگری خوراک ایران، اولین جشنواره گز اصفهان، برگزاری مسابقات چوگان، برگزاری نشست تخصصی گردشگری سلامت، نشست میز ملی صادرات صنایع دستی کشور و نشست هیات رییسه جامعه هتلداران اشاره کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا