ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند تشکیل جلسه داد

دومین نشست ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند در سال جدید، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند در راستای برگزاری باشکوه اجتماع بزرگ جهان اسلام در پایانه مرزی شلمچه، دومین نشست خود را در سال جدید تشکیل داد.

در این نشست که به ریاست جانشین این ستاد برگزار شد، پیرامون حوزه‌ زیرساخت‌های پایانه مرزی شلمچه، اطلاع رسانی، تأمین امنیت زائران، همچنین برنامه‌های فرهنگی بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

مسائل عمرانی، زیرساخت، راه‌های مواصلاتی به پایانه مرزی و برنامه‌ریزی برای باراندازهای مسافری و تجاری از دیگر موارد مورد بحث در نخستین نشست ستاد اربعین منطقه آزاد اروند در سال جاری بود.

قرار گرفتن قرارگاه دائمی اربعین حسینی در منطقه آزاد اروند، موجب شد تا در خصوص لزوم مشارکت سایر مناطق آزاد در فراهم‌آوری مقدمات میزبانی از زائران اباعبدالله الحسین(ع) در مرز شلمچه، تبادل نظر صورت گیرد.

پایانه مرزی شلمچه واقع در منطقه آزاد اروند، یکی از مرزهای پر تردد با کشور عراق است که دارای دو پایانه تجاری و مسافری است و سالانه بالغ بر ۲ میلیون مسافر و زائر این شاهراه ارتباطی را برای تردد به کشور همسایه انتخاب می‌کنند.

این پایانه، دارای مسیرهای روان مواصلاتی، باراندازهای وسیع، پایانه مجهز مسافری،‌ تعدد مواکب خدمت‌رسان و پارکینگ خودرویی با گنجایش بیش از ۵۰ هزار خودرو است که در منطقه آزاد اروند و منتهی الیه شهرستان خرمشهر قرار دارد.

پایان پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا