مشروح جشن‌های بهارانه منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، جشن‌های آیینی-مذهبی تقارن بهار طبیعت و قرآن در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حجت‌الاسلام زرشناس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی و تقارن آن با بهار قرآن، در تشریح برنامه‌های نوروزی مقارن با ماه مبارک رمضان در منطقه آزاد اروند، بیان کرد: از حلول ماه مبارک رمضان و آغاز سال نو تاکنون، مراسم و جشن‌های مختلفی در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر تبیین و اجرا شده است.

وی به جشن روزه اولی‌ها در این دو شهر اشاره کرد و افزود: جشن‌های نوروزی در پارک معلم و ۱۷ هکتاری آبادان و مجاورت پل شهید جهان‌آرای خرمشهر به مدت ۷ شب از جمله این جشن‌ها بود.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه رمضان، تصریح کرد: همزمان با میلاد پر نور امام دوم شیعیان، مراسم آیینی-مذهبی گرگیعان نیز که در میان اهالی بوم این منطقه جایگاه ویژه‌ و دیرینه‌ای دارد، به‌طور ویژه و باشکوه و در حضور خیل عظیم مشتاقان خاندان عصمت و طهارت در منطقه آزاد اروند و مناطقی همچون سلیج، شطیط و پارک ۱۷ هکتاری در آبادان و در صحن مسجد جامع و خیابان شهید بهشتی خرمشهر برگزار شد.

زرشناس یادآور شد: همچنین در طول ماه مبارک رمضان، محافل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز محلی، ملی و بین‌المللی به مدت ۸ شب در مساجد و حسینیه‌های دو شهرستان برپا خواهد بود.

وی با اشاره به اهداف تبیین این قبیل برنامه‌ها، خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط اجتماعی، مشارکت مردم در برنامه‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ و آداب اسلامی در بین مردم، خاصه در نسل جوان، از جمله اهدافی است که در برگزاری این مراسم‌ها دنبال می‌شود.
پایان پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا