آغاز طرح نهضت قرآن آموزی در مناطق آزاد

مقارن با عید مبعث و سالروز نزول قرآن کریم، گام دوم طرح نهضت قرآن آموزی به صورت همزمان در مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور آغاز، شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، پیش از ظهر امروز و در نشست ویدئو کنفرانسی با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و مسئولین دیگر مناطق آزاد از پوستر آغاز طرح نهضت قرآن آموزی، رونمایی شد.

بر اساس این گزارش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با توجه به اهتمام ویژه به مسائل قرآنی ضمن حضور در این نشست گزارشی از عملکرد امور قرآن و عترت این سازمان ارائه نمود.

علی زارعی با اشاره به اینکه آغاز طرح نهضت قرآن آموزی در راستای ترویج دینداری در راستای توسعه قرآنی نقش بسیار مهمی دارد، اظهار داشت: اجرای طرح بزرگ قرآنی« محله های قرآنی» مساجد پایگاه قرآنی در بیش از ۳۰ کانون فرهنگی مساجد منطقه، حمایت از تولید نرم افزار خلاقانه قرآنی با عنوان« حقیق» که رتبه اول تولیدات خلاقانه دینی را در مرکز خلاق اشراق قم به خود اختصاص داد، اعزام کاروان قرآنی اروند به کشور عراق جهت اجرای برنامه های قرآنی در عتبات عالیات، محفل انس با قرآن در مناطق مختلف اروند، تنها بخشی از فعالیت های سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه های قرآن و عترت است.

برگزاری دوره ی تخصصی فضای مجازی ویژه طلاب حوزه علمیه، برگزاری طرح بزرگ تعلیم و تربیتی، مطالعاتی و پژوهشی با نام (محله های علوی) در برخی نقاط کم برخوردار منطقه و… از دیگر فعالیت های سازمان منطقه آزاد اروند در راستای ترویج فرهنگ قرآنی منطقه است که طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ انجام گردید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا