در پایان گام دوم انقلاب اسلامی، ایران یکی از دو محور امنیت جهان خواهد بود

مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر یک‌روزه به منطقه آزاد اروند، با حضور در صبحگاه مشترک که به مناسبت فراسیدن هفتم آذر، روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر برگزار شد، گفت: نیروی دریایی ایران که امنیت آب‌های کشور را تامین می‌کنند، در بخش دریا افتخار جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به حضور کشور در پنجمین سال از چشم‌انداز گام دوم انقلاب اسلامی بر اساس ترسیم مقام معظم رهبری(مدظله)، افزود: بخشی از افق ترسیم شده، امنیتی و نظامی است و بر‌اساس آن باور داریم که در پایان این برنامه، صاحب تمدن نوین اسلامی می‌شویم و کشور به یکی از دو محور اصلی امنیت جهانی تبدیل خواهد شد.

عبدالملکی، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از دو لنگر اصلی امنیت در جهان است، تصریح کرد: دکترین امنیت در ۳۰ – ۴۰ سال آینده تغییر خواهد یافت و ایران نماینده دکترین جدید خواهد بود که در دو بُعد سخت و نرم تعریف می‌شود.

وی، با رد ادعای دشمنان مبنی بر دخالت ایران در امورات منطقه و هدایت نیروهای نیابتی، گفت: ما امنیت را اجتماعی و مردمی کردیم و در کشورهایی همچون افغانستان، یمن، عراق، سوریه امنیت مردمی و اجتماعی شگل گرفته است و مردم خود خواستار خروج بیگانگان هستند.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، یادآور شد: ما در حالی منطقه را هدایت می‌کنیم که مانند امریکا و اسرائیل به هیچ کشوری لشکرکشی نکردیم و در کشورها پایگاه نظامی نداریم، بلکه مردم همان کشورها در حال دفاع از سرزمین خود هستند.

حجت‌الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در پایان مراسم از تلاش‌های این نیروی راهبردی در دفاع از کیان مملکت تشکر و قدردانی کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا