امضای موافقت نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک عمان وایران

در پی سفر هیأت عالی مناطق آزاد ایران به کشور عمان، موافقت نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک عمان و ایران به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، هیأت عالی مناطق آزاد ایران با حضور حجت عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همراهی مدیران عامل همه مناطق آزاد کشور؛ در سفر به کشور عمان نشست های مشترکی با روسای مناطق آزاد، وزیر تجارت و اتاق های بازرگانی و فعالین اقتصادی کشور عمان، برگزار کردند.

در طی این سفر و با توجه به اشتراکات و فرصت های تجاری که در منطقه آزاد اروند وجود دارد و در راستای بالا بردن سطح مبادلات تجاری بین ایران و عمان توافقنامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک عمان و ایران با هدف توسعه سرمایه گذاری و تجارت بین دو کشور، امضا شد.

بر اساس این گزارش، در این توافقنامه بر گسترش همکاری با هدف صادرات و نیز تبادل سرمایه گذار بین منطقه آزاد اروند و کشورعمان در زمینه های صادراتی، تولید و ریبرندیگ تأکید شده است.

همچنین در موافقت نامه مذکورمقرر شد سرمایه گذاران عمانی که در منطقه آزاد اروند اقدام به سرمایه گذاری کنند، تمام مجوزهای قانونی و سرمایه گذاری خارجی برای آنها از سمت سازمان منطقه آزاد اروند صادر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا