یادوارده شهید جهان آرا در خرمشهر برگزار شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، از برگزاری یادواره شهید جهان آرا هم زمان با سالگرد شهادت وی در خرمشهر، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حجت الاسلام والمسلمین هادی زرشناس با بیان اینکه شهید جهان آرا خدمات فراوانی به اسلام و انقلاب؛خصوصا شهرستان خرمشهر در ایام دفاع مقدس رسانده است، گفت: شامگاه گذشته همزمان با سالروز شهادت این شهید والامقام؛ مراسم بزرگداشتی به یاد وی در مسجد جامع خرمشهر با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند، ناحیه مقاومت بسیج، دفتر امام جمعه ، فرمانداری، شهرداری خرمشهر و… برگزار شد.

وی با بیان اینکه جهان آرا در هدایت حرکت های مردمی و بسیج نیروهای نظامی و سازماندهی آنان بر ضد نیروهای بعثی نقش عمده ای به عهده داشت؛ تصریح کرد: در مکتب شهادت از خود گذشتگی در راه خدا و دفاع از حق در بالاترین حد، ارزش گذاری شده و فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته ای برخوردار است.

شهید سید محمدعلی جهان آرا (۱۳۳۳-۱۳۶۰ ش) از مبارزان با رژیم پهلوی و فرماندهان بزرگ جنگ تحمیلی بود و پس از خدمات فراوان به اسلام و انقلاب و به خصوص شهرستان خرمشهر در سال ۱۳۶۰ در یک سانحه هوایی به شهادت رسید.

جهان آرا در هدایت حرکت های مردمی و بسیج نیروهای نظامی و سازماندهی آنان بر ضد نیروهای بعثی و منافقان نقش عمده ای به عهده داشت؛ زیرا از نظر وی کسانی که در مقابل انقلاب و امام خمینی ایستاده بودند، قابل گذشت نبودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا