اجرای طرح مسجد، مدرسه در ۲۰ مسجد شهرستان آبادان

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از اجرای طرح مسجد، مدرسه در 20 مسجد شهرستان آبادان با حمایت این معاونت، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، پیش از ظهر امروز و در آستانه فرارسیدن هفته وحدت و میلاد با سعادت رسول اکرم(ص) جلسه پیگیری و اجرای طرح مسجد، مدرسه با همراهی و هماهنگی  آموزش و پرورش، دفتر امام جمعه، حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبادان و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی زرشناس در توضیح این جلسه ضمن بیان اینکه حمایت از طرح مذکور برعهده سازمان منطقه آزاد اروند خواهد بود، اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح، ۲۰ مسجد از مساجد فعال با مدارس حومه خود ارتباط برقرار خواهند کرد و زمینه حضور دانش آموزان در مساجد را مهیا می کنند.

وی مدرسه و مسجد را دو عنصر مهم در رشد و تعالی دانش آموزان دانست و افزود: پس از اجرای این طرح دانش آموزان در ساعت های اقامه نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء در مساجد حضور پیدا می کنند و همچنین در همین راستا عضوی از پایگاه بسیج آن مسجد می شوند.

زرشناس در خصوص تأمین اعتبار طرح مسجد، مدرسه؛ خاطرنشان کرد: اعتبار ویژه ای برای این طرح و اجرای آن در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی و اردو های تخصصی در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح مسجد، مدرسه بستر مناسبی را برای ارتباط معنوی هرچه بیشتر دانش آموزان با این مکان مذهبی فراهم می کند، اذعان داشت: امام جماعت هر مسجد بعنوان مسئول و محور این کار ایفای نقش خواهد کرد و مدیران مدارس زمینه ساز حضور امام جماعت و واحد فرهنگی مسجد مربوطه در مدرسه خواهند شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دانش آموزان را آینده سازان و سرمایه های گران بهای انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: در مرحله بعد تلاش خواهیم کرد منزل هم بخشی از این طرح شود وخانواده ها نیز فرزندان خود را همراهی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا