حضور مناطق آزاد، مطالبه جمهوری اسلامی از رویداد بین‌المللی سیفیت چین را تأمین خواهد کرد

رئیس گروه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی، دارایی در اولین روز از نمایشگاه سیفیت ۲۰۲۳ گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بعنوان پیشانی سرمایه گذاری خارجی، محور اصلی پاویون جمهوری اسلامی ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی چین (CIFIT) هستند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، علیرضا حاجعلی رئیس گروه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی در اولین روز از آغاز به کار نمایشگاه سیفیت چین، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مناطق آزاد به عنوان پیشانی جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور و پویایی، اهمیت و توان ارزشمند این مناطق؛ تصمیم بر آن شد که از ظرفیت مناطق آزاد کشور استفاده شود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده توسط مقامات مسئول، تصریح کرد: طی نشست های تخصصی مقامات ذیربط؛ مقرر شد پاویون جمهوری اسلامی ایران در این رویداد با محوریت مناطق آزاد و پیشانی قرار دادن این مناطق برای جذب سرمایه گذاری خارجی باشد.

علیرضا حاجعلی، خاطرنشان کرد: رویداد تجارت سرمایه گذاری چین یا سیفیت هر سال درتاریخ ۸ تا ۱۱ سپتامر در شهر شیامین چین برگزار می شود که جمهوری اسلامی ایران در تمام سال های گذشته به طرق مختلف در این رویداد مشارکت داشته؛ حتی در سال هایی که به دلیل پاندمی کرونا این رویداد برگزار نشد تلاش کردیم ارتباطمان را از طریق مشارکت آنلاین در حد مقدورات حفظ نمائیم.

این مقام مسئول، ادامه داد: با توجه به توصیه وزارت امورخارجه به سازمان سرمایه گذاری جهت شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی چین، طی مذاکرات مستمری که که با کمیته اجرایی این رویداد داشتیم توانستیم یک فضای ۲۰۰ متری در سالن اصلی برای پاویون جمهوری اسلامی ایران در نظر بگیریم.

وی اهمیت نمایشگاه را در این دانست که مناطق آزاد بعنوان بخش مهم زیرساخت جذب سرمایه گذاری کشور معرفی خواهند شد و افزود: از دیگر اتفاقات مهم در این نمایشگاه ضمن معرفی هفت منطقه آزاد موجود؛ جذب سرمایه گذار چینی برای ایجاد زیرساخت های مناطق آزاد جدید کشور است.

حاجعلی با بیان اینکه حضور مناطق آزاد در این دوره نظر و مطالبه جمهوری اسلامی از رویداد سیفیت را تأمین خواهد کرد، اذعان داشت:  توان مناطق آزاد در بازاریابی و تهیه محتوا برای ارائه در این رویداد کمک بسیار ارزشمندی به سازمان سرمایه گذاری می کند.

رئیس گروه تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در پایان اظهار داشت: امسال حضور ایران در «سیفیت» نسبت به سنوات گذشته بیشترین سطح از مشارکت بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا