برگزاری دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک و نوجوان در منطقه آزاد اروند

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک و نوجوان ویژه بانوان با همکاری معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حسین قانعیان با اشاره به اینکه دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک و نوجوان با تدریس خانم امیر خانی یکی از اساتید برجسته این حوزه همراه است، گفت: مربیان مؤسسات و مراکز قرآنی، طلاب، معلمان، مربیان مهدهای کودک و پیش دبستانی، دانشجویان و دیگر علاقه‌مندانی که پیش از این ثبت نام کرده بودند در دوره مذکور که از ۱۵ تا ۱۸ آذر ماه در محل سالن همایش منطقه آزاد اروند در حال برگزاری است، شرکت کرده اند.

 

وی افزود: مبانی دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک و نوجوان شامل روش تدریس آموزش قرآن کریم همراه با تجوید با روش شعر، قصه و بازی و سرگرمی برای کودکان پیش دبستانی و دبستان، روش تدریس آیات موضوعی و کاربردی با شعر و قصه و نقاشی و بازی … ویژه کودکان و نوجوانان، روش تدریس سوره های قرآن همراه با معنی و مفهوم و تفسیر به زبان کودک، روش تدریس عملی نماز ویژه کودکان و نوجوانان به روش قصه و شعر و سرگرمی، آموزش فنون کلاسداری و تدریس عملی، پاسخ به سؤالاتی که کودکان و نوجوانان می پرسند، می شود.

قانعیان در خصوص شرایط شرکت در این دوره، تصریح کرد: داشتن حداقل سن ۱۸ سال، تحصیلات دیپلم به بالا و تسلط بر قرائت روخوانی و روانخوانی قرآن از شرایط شرکت در این دوره  است.

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند، اذعان داشت: به کارگیری نخبگان دوره در طرح‌های فرهنگی قرآنی آموزشی اروند و اعطای مدرک رسمی از سازمان دارالقرآن الکریم به قبول‌شدگان در آزمون پایانی از جمله امتیازات دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک و نوجوان ویژه بانوان، است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا