باغ موزه دفاع مقدس آبادان

جاذبه های گردشگری منطقه آزاد اروند را بشناسیم

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ باغ موزه دفاع مقدس مقدس آبادان در محله بریم و همجواری با اروند رود و «فاو» عراق، دارای آثار بکر و دست نخورده از عملیات های دفاع مقدس می باشد که با توجه به اینکه هر ساله جمع کثیری از کاروان های راهیان نور برای بازدید از مناطق عملیاتی راهی خوزستان می شدند نیاز به یک مرکز فرهنگی همچون باغ موزه دفاع مقدس در آبادان جهت نمایش رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام سبب شد تا با مشارکت استانداری خوزستان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و وزارت نفت، این باغ موزه تکمیل و جهت ارائه خدمات به گردشگران راه اندازی شود. این مکان بعنوان یکی از خطوط مقدم جبهه در دوران دفاع مقدس، مکانی بکر و بسیار قابل توجه در زمینه گردشگری دفاع مقدس است.

باغ موزه دفاع مقدس آبادان در سطحی معادل سه هزار مترمربع شامل دو بخش سخت افزاری (ادوات و غنایم جنگی، ساختمان های مخروبه باقی مانده از زمان جنگ) و نرم افزاری( فیلم مستند و کتاب) دایر گردیده است.

نکته قابل توجه اینکه در اسفند ماه ۱۳۹۴ پیکر مطهر ۸ شهید گمنام در این باغ موزه به خاک سپرده شد و یادمانی جهت این شهدا در این محل بنا گردید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا