پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و چهارمین جشنواره ملّی تئاتر فتح خرمشهر

«محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، پیامی صادر کرد.

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

دفاع از ودیعه‌ها و ارزش‌های الهی و آرمان‌های والای انسانی، در ساحت متعالی و مفهوم کلیدی ِآن، یعنی “مقاومت” متجلی می‌شود و این مهم در جهان‌بینی دینی معانی و‌ مفاهیم زیباتری می‌یابد.

مبارزه برای پاسبانی از آرمان‌هایی که از سوی زیاده خواهان و ستمگران مورد تعدّی و تظلم قرار می‌گیرند، تنها محدود به یک قلمرو فرهنگی خاص نیست، بلکه مولفه‌ای اثربخش، دیرپا و دوران‌ساز است که به اعتبار نقش ِ بی‌بدیل آن در حیات و زیست اجتماعی انسان، دارای قدمت و قداست و شانی بلند در روایت ایثارگری‌های انسان‌های آزاده‌ای است که در راه دفاع از ارزش‌ها سر از پا نمی‌شناسند.

موضوع مقاومت و نهضت‌ها و حرکت‌های ظلم ستیزانه در جهان امروز، آرمانی والا و ضرورتی برآمده از قلب محرومیّت‌ها و رنج دیرپای ستم‌دیدگانی است که باید به حُرمت ِ نام انسان و ارزش‌های متعالیِ او به زیباترین و تاثیرگذارترین شیوه‌ها از جمله زبان گویا و فرامرزی هنر، به بازنمایی و تبیین درآید.

در این میان، ظرفیت‌های گسترده هنر نمایش، بستر شایسته و محمل درخوری است که می‌تواند این حقیقت بزرگ را به درستی و هنرمندانه در ذهن و اندیشه مخاطب ِ تشنه فضیلت به تصویر کشد.

“بیست و چهارمین جشنواره ملّی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر”، فرصت مغتنمی است تا ادبیّات و هنر مقاومت، به جلال و کمال ِهرچه بیشتر، این مفهوم ِ بلند را در متن و محتوای نمایشنامه‌ها و اجرای تاثیرگذار آن، به میدان و عرصه تماشای مردم عزیز ایران ِ اسلامی بیاورد و نظریه حرکت بخش ِ مقاومت را به ویژه با عنایت به نگاه حکیمانه رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی) و نگاه دولت مردمی، در رسانه توانمند هنر نمایش، به زیبایی و ماندگاری، روایت کند.

با این امید، مزید توفیقات پیشکسوتان وزین و جوانان آتیه‌مند ِحاضر در این جشنواره را از درگاه خداوند متعال مسالت نموده و برای تمامی دست اندرکاران این رویداد ناب ِمعنوی-هنری، سلامتی و سربلندی آرزومندم .

محمد مهدی اسماعیلی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا