رونق اقتصادی منطقه با احداث بازارچه مرزی شلمچه میسر می شود

فرمانده سپاه خرمشهر در دیدار با مشاور اموربانوان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، گفت: اگر منطقه آزاد اروند بازارچه مرزی شلمچه را احداث کند؛ رونق اقتصادی در منطقه و ارز آوری به کشور را شاهد خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سرگرد محمد لویمی در این دیدار ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع)، اظهار داشت: بسیار خرسند هستیم که اروند را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب کردید و امیدواریم بعد از این مردم شاهد حرکاتی باشند که سودش را در کف میدان دیده و لمس کنند.

وی ظرفیت و توانمندی بانوان خرمشهر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: با کمک به بانوان جهادی در کارگاه های کوچک و زودبازده که توسط خود بانوان اداره می شود، از ۵ تا ۲۵ نفر ایجاد شغل در هر کارگاه را شاهد هستیم که در نوع خود بسیار قابل اهمیت است.

لویمی در ادامه پیاده روی اربعین را یک حرکت مردمی دانست که می بایست در بعد ملی از آن حمایت شود و گفت: باید مسیرهای پیاده روی، ترانزیت و مواکب را از هم جدا کنیم تا کم ترشاهد گره ترافیکی و مشکلات ناشی از آن در این ایام معنوی باشیم.

فرمانده سپاه خرمشهر همچنین به راه اندازی بازارچه مرزی شلمچه اشاره کرد و اذعان داشت: اگر منطقه آزاد اروند بازارچه مرزی شلمچه را احداث کند؛ رونق اقتصادی در منطقه و ارز آوری به کشور را شاهد می شویم.

مشاور اموربانوان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی بعنوان یک ارزش فرهنگی در منطقه، اظهار داشت: اگر در خصوص هر چه بهتر برگزاری این رویداد نظر و دیدگاهی دارید که باید به سمع دبیرشورایعالی مناطق آزاد برسد، سفیر پیام شما خواهیم بود.

سیده الهام موسوی، افزود: پس از بازدید عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از منطقه آزاد اروند و رصد مشکلات این منطقه، دکتر محمد خواستار پیگیری به جد مسائل مربوط به شهرهای آبادان و خرمشهر؛ خصوصا در حوزه بانوان شدند.

مشاور اموربانوان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد که به مناسبت ایام مبارک دهه فجر به استان خوزستان سفر کرده تا مشکلات را از نزدیک لمس کند، ادامه داد: فردا در دیدارهای متعدد با زنان توانمند منطقه، مدیران سازمان منطقه آزاد اروند و بازدیدهای میدانی؛ بیشتر با ظرفیت ها، مشکلات و مسائل این منطقه مواجه خواهم شد و با پیگیری و برنامه ریزی بین داشته ها و ایده آل هایمان تلاش خواهیم کرد تناسبی برقرار شود تا حال بانوان منطقه بهتر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا