نماز در قیام و شهادت سالار شهیدان از اهمیت بالایی برخوردار بود

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به اهمیت نماز در قیام و شهادت امام حسین (ع)یکی از برنامه هایی که بصورت ویژه به آن پرداختیم، برگزاری نماز جماعت در بین مواکب اصلی و پر تردد است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ حمید بحرینی از برگزاری نماز جماعت در بیش از بیست نقطه و موکب بصورت یکپارچه خبر داد.

وی با اشاره به برنامه های جنبی در این مراسم دینی و معنوی، خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری نماز جماعت،  برنامه هایی نظیر سخنرانی، مشاوره و ذکر مصیبت نیز در مواکب فرهنگی در حال برگزاری  است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد منطقه آزاد اروند با بیان اینکه  اهمیت فعالیت های فرهنگی هنری باعث شده که هم افزایی بین دستگاه ها و نهادهای فرهنگی هنری در منطقه و شهرهای آبادان و خرمشهر بوجود بیاید، گفت: بنا را بر این گذاشتیم که غرفه های فرهنگی هنری، مانند غرفه واقعیت مجازی که بصورت تصاویر سه بعدی وقایع عاشورا و کربلا را  برای مردم به نمایش می گذارند، در مسیر تردد زائرین حضرت سیدالشهداء قرار گیرد.

دبیر کمیته فرهنگی هنری ستاد اربعین منطقه آزاد اروند، ادامه داد: یک غرفه نیز ویژه بانوان در نظر گرفته شده که در آن فعالیت های فرهنگی هنری  انجام و  بسته های فرهنگی مختص بانوان توزیع می شود.

حمید بحرینی تصریح کرد: در راستای آموزش و ترویج فرهنگ عاشورایی میان کودکان و نوجوانان، در غرفه کودکان که در مسیر زیارت امام حسین قرار دارد، بسته های فرهنگی ویژه کودکان دختر و پسر عراقی تهیه شده که به کودکان ایرانی تحویل داده می شود تا هنگام حضور در کربلا به منظور ترویج صلح و دوستی به کودکان عراقی هدیه دهند.

همچنین برنامه های فرهنگی هنری دیگری شامل نقاشی، کاردستی، بازی های ویژه کودکان و نوجوانان در غرفه مخصوص به آنها، برقرار است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد منطقه آزاد اروند در خصوص برنامه های غرفه نوا و نما، توضیح داد: مردم، مسئولین و زائرینی که در غرفه حضور پیدا می کنند از آنها گزارش تصویری تهیه و همان روز بصورت تدوین شده از طریق تلویزیون پخش خواهد شد.

حمید بحرینی در معرفی دیگر غرفه های  فرهنگی هنری ستاد اربعین،  افزود: در رادیو اربعین مجریان رادیویی اشعار و نواها و مطالب متناسب با زیارت اربعین و زیارت امام حسین و وقایع عاشورا را قرائت کرده و در غرفه دیگری  به نام تبیین و مشاوره، روحانیون آداب زیارت را  توضیح و برنامه های دینی و مهدویت را تبلیغ می کنند.

شایان ذکر است در ایام اربعین و در مسیر پیاده روی زائران، بیش از ده کانون فرهنگی هنری مساجد بین مواکب، برنامه های فرهنگی دینی و خدمات رفاهی را ویژه زائرین سرور و سالار شهیدان، اجرا می کنند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا