اقدامات رفاهی در دو سوی مرز شلمچه فراهم است

دبیر ستاد اربعین منطقه آزاد اروند از اقدامات انجام شده در دو بخش عراقی و ایرانی مرز شلمچه جهت رفاه حال زوار اربعین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ محمد نظارت پیش از ظهر امروز درنشست خبری  برگزاری پیاده روی اربعین با بیان اقدامات انجام گرفته در دو بخش عراقی و ایرانی مرز شلمچه جهت رفاه حال زوار اربعین حسینی، در جمع  اهالی رسانه گفت:  امسال ۴۴ گیت برای عبور زائران در بخش ایرانی و عراقی شلمچه پیش بینی شده است.

نظارت خاطرنشان کرد: از جمله  اقدامات انجام گرفته در بخش عراقی مرز شلمچه می توان به نصب داربست، سایه بان، بهبود روشنایی محوطه، نظافت و آب رسانی و پارکینگ خودروها، آبرسانی و برق رسانی به تاسیسات ایرانی مستقر در بخش عراقی شلمچه اشاره کرد.

دبیر ستاد اربعین منطقه آزاد اروند همچنین از استقرار  ۲۴ گیت برای عبور زائران ایرانی و ۱۶ گیت برای عبور افراد خارجی در بخش ایرانی شلمچه خبر داد و تصریح کرد: در بخش عراقی شلمچه نیز ۲۰ گیت  به صورت مشترک برای عبور زائران در نظر گرفته شده است.

محمد نظارت  افزود: خدمات دهی به زائرین  که از ابتدای ۵۵ هکتاری تا پشت گیت های پایانه مسافری توسط سازمان منطقه آزاد اروند ارائه می شود، تا یک هفته پس از اربعین نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد اربعین منطقه آزاد اروند عنوان کرد: امسال با  آماده سازی پارکینگ ۶۰ هکتاری، شاهد افزایش ظرفیت پارکینگ خودروها در مرز شلمچه خواهیم بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا