برگزاری همایش آتش نشانی و ایمنی

صبح امروز بمناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی همایشی با همین عنوان در سازمان منطقه آزاد اروند بمنظور قدردانی از خدمات شاغلین این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ این همایش به همت مدیریت توسعه نواحی صنعتی، مدیریت آموزش، توسعه و تعالی کسب وکارها و تعاونی کارکنان این سازمان برگزار شد.

مدیرتوسعه نواحی صنعتی سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر جایگاه حساس و مهم ایمنی در جامعه بیان کرد: این روز بهانه‌ای است تا در خصوص ترویج فرهنگ ایمنی در سطح جامعه و شناساندن خادمان ایمنی مردم یعنی آتش‌نشانان تلاش مضاعفی را صورت دهیم.

رضا صلبوخی افزود: اقدامات خوبی در حوزه HSE و در راستای ارتقا سطح ایمنی ، بهداشت،محیط زیست و انرژی در واحدهای صنعتی انجام شده است که همگی این فعالیت ها براساس اهمیتی است که برای نیروی انسانی شاغل در واحدهای صنعتی قائل هستیم.

وی درخصوص دسترسی به تجهیزات و حفاظت فردی در سایت های صنعتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ۵۵ واحد به این امکانات دست پیدا کرده اند و ۵۳ واحد صنعتی دیگر هم به اطفاء حریق مجهز شدند.

مدیریت توسعه نواحی صنعتی سازمان منطقه آزاد اروند در پایان از برنامه ریزی و تلاش این سازمان برای افزایش سطح ایمنی و رفاه حال بیش از ۱۲ هزار کارگر حوزه صنعت آبادان و خرمشهر خبر داد.

مدیرعامل شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند همچنین ضمن قدردانی از زحمات شاغلین این عرصه گفت:این سازمان اهتمام ویژه ای به امر ایمنی و آتش نشانی داشته است؛ به طوری که علیرغم وجود آتش نشانی های آبادان و خرمشهر دو ایستگاه را در سایت های صنعتی و شلمچه مستقر کرده است.

علی خانی بروزرسانی تجهیزات و آموزش نیروها را از مهم ترین اولویت های سازمان منطقه آزاد اروند برشمرد و اظهار داشت: دغدغه مشترک همه ما توانمند سازی و به روز رسانی دانش و توانمندیهای آتش نشانان و دیگر بخش های خدمت رسانی به مردم در منطقه است.

وی ادامه: در دو سال گذشته ۲۰ دوره آموزشی و ۵ مانور در این حوزه انجام پذیرفته است که این مسئله بسیار قابل توجه است.

ایجاد کمیته مشترک مقابله با حوادث مترقبه منطقه آزاد اروند پیشنهادی بود که علی خانی به مدیریت های این سازمان تا داد تا با هم افزایی و مشارکت بیشتر در آینده ی نزدیک در مواجه با این حوادث بسیار بهتر عمل شود.

مدیر آموزش، توسعه و تعالی کسب و کارها همچنین  آتش نشانان را سربازان خط مقدم مدیریت بحران در مواقع بروز بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه دانست و افزود: با توجه به وظیفه سنگین و مهمی که شما آتش نشانان بر عهده دارید بالاترین درجه برایتان درجه ایثارگری است.

علی الیاسی اصلی ترین سرمایه یک جامعه را نیروی انسانی آن جامعه دانست و گفت: برنده ترین ابراز رقابت در هرصنعت، صنف و جامعه ای دانش و مهارت است.

وی در خصوص اهمیت بحث آموزش  پرسنل آتش نشانی ها یادآور شد: آموزش نیروهای آتش نشان و برگزاری دوره های آموزشی در رده ها و مدارج مختلف  از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم؛ مدیریت ما آمادگی کامل خود را برای افزایش دانش و مهارت شما عزیزان از همین جا اعلام می کند.

در پایان این همایش از برترین های این عرصه قدردانی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا