سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان در گردشگری سلامت

مدیر آموزش و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بالغ بر 100 میلیارد تومان در گردشگری سرمایه گذاری شده و کیفیت مطلوبی را در ارتقاء حوزه سلامت داشتیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند به نقل از خبرنگار ایلنا از اهواز، علی الیاسی در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد یک سازمان تجاری ـ صنعتی و وظیفه اصلی آن ایجاد ارتباط و پل ارتباطی بین اقتصاد داخلی و جهانی است.
الیاسی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند علاوه بر این هدف، تکلیف ذاتی وظیفه بازسازی شهرستان های آبادان و خرمشهر را هم به عنوان یکی از اهداف خود دنبال می کند که صرفا کالبدی و زیرسازی نیست بلکه اجتماعی و زیرساختی است و از منابع انسانی شکل می گیرد، چون توسعه را منابع انسانی توسعه یافته رقم می زند.
وی گفت:حوزه معاونت گردشگری منطبق بر منابع انسانی است و به شکل تخصصی آموزش و پروش، سازمان فنی و حرفه ای، آموزش های شهروندی، دانشگاه ها و آموزش های صنعت، تجارت و خدمات را تحت پوشش می دهد و به طور کلی حوزه آموزشی، پژوهشی و مهارتی را تحت پوشش دارد.
مدیرآموزش و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: ارتقاء دانش شهروندی، مهارت نیروی انسانی و بازسازی اجتماعی در حوزه های مختلف آموزشی و عملکردی و بحث سلامت هم یکی از بخش های این معاونت است که در حوزه گردشگری سلامت و ارتقاء کیفیت بیمارستان ها و سلامت جامعه در حوزه جسمی و روانی تفاهمنامه هایی با وزارت بهداشت و درمان منعقد شده است.
الیاسی یادآور شد: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه سرمایه گذاری کرده و کیفیت مطلوبی را در حوزه ارتقاء حوزه سلامت داشتیم.
وی بیان کرد: در شرایط فعلی پذیرش بیش از ۲۰ درصد بیماران عراقی هستند که بخش مهمی از گردشگری سلامت را پوشش می دهند.
معاون آموزش و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: در حوزه فرهنگی و هنری نیز کارهای خوبی انجام شده و بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، هنری، سینماها و مکان های مذهبی مثل مساجد کار کردیم.
الیاسی گفت: برگزاری جشنواره های داخلی، استانی و بین المللی داشتیم که کمک زیادی به ارتقاء زندگی شهروندان داشته است.
وی ادامه داد: میراث فرهنگی و گردشگری نیز از دیگر حوزه های کاری است و بهبود زیرساخت های این حوزه را با سرمایه گذاری خوب منطقه آزاد شاهد تغییرات و پیشرفت های خوبی هستیم.
مدیر آموزش و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: سال ۹۲ که با مستقل کردن حوزه ورزشی بالغ بر ۴۰ هیئت فدراسیونی ورزشی را تحت پوشش قرار دادیم که امسال به ۷۵ مورد رسیده است.
الیاسی افزود: میزان پوشش باشگاه ها در سال ۹۲ نیز صفر بوده که تاکنون به ۱۳۵ مورد، اعزام تیم های ورزشی از هشت مورد به ۷۹ مورد و میزبانی مسابقات هم از صفر مورد به بیش از ۳۰ مورد میزبانی افزایش داشته است.
وی بیان کرد: به واسطه راهبردهای هشت گانه و سیاست های منطقه آزاد توجه به آموزش را مدنظر داریم و با محوریت قرار دادن آموزش و پرورش، ساختار سازمانی، دانش آموز و خانواده فعالیت های مختلفی را برنامه ریزی کردیم.
مدیر آموزش و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه های جاری و عمرانی هزینه کرده و در بحث زیرساخت های فنی و حرفه ای ۳٫۵ میلیارد تومان تفاهمنامه در جریان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا