جلب مشارکت سازمان های مردم نهاد برای رفع مشکلات اجتماعی در مناطق آزاد

مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: توسعه مشارکت های محلی و اجتماعی در مناطق آزاد می تواند ضعف ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در این مناطق را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛  علی حسنلو در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو گفت: سازمان های مردم نهاد زمینه های لازم برای آشنا شدن مردم با وظایف خود را ایجاد کنند و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می توانند نقش موثری در نهادینه ساختن این امر داشته باشند.

او با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم ‌نهاد نقشی‌ تعیین‌کننده در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی برعهده دارند ادامه داد:‌ این نقش و جایگاه سه ویژگی بارز شامل «غیر انتفاعی»، «داوطلبانه» و «غیر سیاسی» بودن دارد. ‌این ویژگی ها باعث شده‌اند فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌ نهاد در زمینه فرهنگ و اخلاق شهروندی در سطح جامعه ارتقاء یابد.

حسنلو از عزم معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای بهره مندی از ظرفیت ویژه سازمان های مردم نهاد، سمن ها و اجتماعات محلی در مناطق آزاد خبر داد و گفت: سازمان های مردم نهاد، حلقه ارتباطی مناسبی میان نهادهای دولتی و جامعه هستند و مشارکت مردمی را با خود همراه می کنند.

او اظهار داشت: اگر در مناطق آزاد در زمینه های فرهنگی هزینه های بسیاری می شود ولی بهره مندی و بازدهی چندان مطلوبی ندارد به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های مردمی و مشارکت های اجتماعی است.

هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو در حال برگزاری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا