احداث پروژه های زیرساختی شبکه فاضلاب و معابر شهری سبب رشد شاخص های توسعه اروندکنار می شود

معاون فنی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: پروژه های زیر ساختی احداث شبکه جمع آوری فاضلاب، آب های سطحی و بهسازی معابر شهری بزرگترین و حیاتی ترین پروژه تاریخ اروند کنار به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند به نقل از برنا؛ موعود شمخانی امروز در حاشیه بازدید از پروژه احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و بهسازی معابر شهر اروند کنار ، اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته پس از ۶ سال حضور در منطقه آزاد اروند می توان گفت زیر ساخت های صنعتی، صادراتی، درمانی و آموزشی منطقه شکلی منسجم به خود گرفته و در حال تکمیل است.

او با بیان اینکه سیاست گذاری هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند بر این اساس بنا نهاده شد که  تاثیری در پنج شهر منطقه آزاد اروند(آبادان، خرمشهر، مینو شهر، اروند کنار و چوئبده) بگذارد، گفت: با توجه به اینکه اروند کنار و چوئبده در محدوده جغرافیایی منطقه آزاد اروند قرار ندارند، اما تا کنون در توسعه طرح های عمرانی این مناطق از هیچ تلاشی فرو گذاری نکردیم و این از وظایف ما در قبال مردم است.

شمخانی با اشاره به پروژه احداث شبکه جمع آوری فاضلاب، آب های سطحی و بهسازی معابر شهر اروند کنار، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از منابع مالی منطقه آزاد اروند تامین اعتبار شده است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به دربرگیری پروژه بیان کرد: در حال حاضر این پروژه حدودا ۶۰ درصد شهر اروندکنار را پوشش داده که در مرحله احداث، اصلاح معابر و ایجاد شبکه فاضلاب و آب های سطحی است.

او با بیان اینکه این پروژه در دو فاز برنامه ریزی شده و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد، توضیح داد: این پروژه تا کنون پیشرفتی در حدود ۲۵ درصد داشته که شامل آماده سازی ۱/۵ کیلومتر معابر مجاور اَنهار قصر و حَد  و شبکه اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب در محدوده اَنهار ابو دگل، ابو چمبه، قصر و حد به متراژ ۳۷۶۰ متر طول می شود و هم اکنون درحال انجام است.

شمخانی در پایان با تاکید بر اهمیت این پروژه تصریح کرد: اجرای این پروژه بخشی از اهداف منطقه آزاد اروند در توسعه زیر ساخت ها را که در طرح راهبردی این سازمان مصوب شده است محقق می کند و تاثیر قابل توجهی در ارتقای سطح سلامت و محیط زیست مناطق اروندکنار و حاشیه آن دارد.

لازم به ذکر است که بازدید دوره ای و منظم مسوولین، فعالین اجتماعی و رسانه ها از روند اجرایی پروژه های عمرانی و اطلاع رسانی از برنامه های آینده معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اوند، رویکردی است که به صورت دوره ایی در دستور کار این مدیر جوان و معاونت تحت مدیریتش قرار دارد.

اروندکنار شهری از شهرستان آبادان است. این شهر در پنجاه کیلومتری جنوب شهر آبادان قرار گرفته‌ و دارای ذخایر نفتی است. این شهر بندری، دارای اسکله و امکانات بارگیری لنج های کوچک است.

همچنین براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵)، جمعیت آن ۱۱۱۷۳ نفر(۳۱۵۶ خانوار) بوده‌ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا