نشست مشترک مدیر آموزش اروند و رئیس پژوهشکده آبزیان جنوب کشور

علی الیاسی مدیر آموزش و توسعه کسب و کارها ی سازمان منطقه آزاد اروند و دکتر سیمین دهقان مدیسه رئیس پژوهشکده آبزیان جنوب کشور در راستای هدفمند کردن آموزش های حوزه شیلات، نشست مشترکی داشتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ علاوه بر نشست مذکور و در حاشیه آن، بازدیدهایی نیز از ظرفیت های علمی، پژوهشی و آموزشی پژوهشکده ها نیز صورت گرفت.

علی الیاسی هدف از این نشست را رایزنی  و مشارکت در خصوص انعقاد و تفاهم نامه فی مابین سازمان منطقه آزاد اروند و شیلات ایران، جهت هدفمند کردن پژو هش های حوزه شیلات و بررسی همسان سازی نیازهای علمی و کاربردی این حوزه با نیازهای اقتصادی و کسب و کار میان دو سازمان عنوان کرد.

الیاسی خاطرنشان کرد: توسعه و رونق کسب و کارها در منطقه آزاد اروند از مهم ترین اهداف استراتژیک این سازمان است و در این زمینه مهم ترین شاخص برای تحقق این امر، توجه و تمرکز بر آموزش ها و پژوهش های کاربردی در حوزه هایی نظیر شیلات است که از جمله مهم ترین بخش های اقتصاد آبادان و خرمشهر محسوب می شود.

وی افزود: بیش از ۴۵ هزار نفر در این حرفه به کسب درآمد و امرار معاش در منطقه مشغول هستند؛ از همین روی طراحی فرآیند های به روز و کارآمد کسب و کار از راه آموزش های فناوری روز دنیا می تواند عامل مهمی در رشد توسعه اقتصادی این رشته به شمار آید.

مدیر آموزش و توسعه کسب و کارها ی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: به زودی تفاهم نامه ای آموزشی، علمی و پژوهشی با هدف رونق کسب و کارهای حوزه شیلات مبتنی بر آموزش و پژوهش فی مابین این سازمان و نهادهای ذی ربط منعقد خواهد شد تا زمینه ساز و عاملی در رونق کسب و کار و تولید باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا