انعقاد اولین تفاهم نامه بهره برداری از مراکز نوآوری و فناوری مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند

در راستای حمایت از گروه های استارت آپی در منطقه آزاد اروند، تفاهم نامه بهره برداری از مراکز نوآوری و فناوری منطقه آزاد اروند بین سازمان منطقه آزاد اروند و شتاب دهنده سلامت الکترونیک کارا منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ در جلسه ای که به  همین منظور در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان زمان منطقه آزاد اروند، معاون تولید ، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی،  مدیرعامل و هیئت مدیره شتاب دهنده کارا، مدیرکل برنامه ریزی معاونت علمی ریاست جمهوری و سید علی موسوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند برگزار گردید، تفاهم نامه مذکور منعقد گردید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به پتانسیل های بالای علمی و صنعتی و همچنین جمعیت بالای دانشجو در منطقه افزود:  این تفاهمنامه فرصت بسیار مناسبی برای گروه های استارت آپی است که با استفاده از ظرفیت شتاب دهنده بخش خصوصی، ایده های خود را به بازار کار وارد کرده و منجر به اشتغال زایی در منطقه شوند.

زمانی با تأکید بر این نکته که سازمان منطقه آزاد اروند از ایده های نوآور استقبال خواهد کرد، افزود: این سازمان از تمام ایده های نوآور در سطح منطقه که قابلیت اجرایی شدن در حوزه کسب و کارهای نوین را داشته باشند استقبال می کند و حمایت از جوانان متخصص منطقه را در راستای پیشرفت و توسعه کشور می داند.

در آخر نیزاسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و امیرحسین معین مدیرعامل شتاب دهنده سلامت الکترونیک کارا این تفاهم نامه سه جانبه را امضاء کردند.

لازم به ذکر است راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری و فناوری منطقه آزاد اروند، توسعه زیست بوم کارآفرینی در منطقه، بهبود شاخص های اقتصاد دانش بنیان در راستای برنامه های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، ایجاد و توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری در منطقه آزاد اروند و توسعه تعاملات با شبکه نوآوری و فناوری کشور و فعالین بخش خصوصی از جمله محورها و موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا