مدیریت سیلاب با بهره گیری از تکنولوژی های روز در منطقه آزاد اروند

معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بهره گیری از تکنولوژی های روز و داده های ماهواره ای، اقدامات لازم جهت کنترل و مدیریت سیلاب را انجام می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ در جلسه ای که با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل، معاون فنی و امور زیربنایی و کلیه مدیران این معاونت و دیگران معاونت های سازمان و همراهی مشاور وزیر ارتباطات و فن آوری و مدیرکل فن آوری استان تشکیل شد؛.بهره گیری از تکنولوژی های ماهواره‌ای انجام گرفته توسط این سازمان و نیازهای فنی مدیریت بحران مورد بررسی قرار گرفت.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند ضمن تأکید بر این نکته که جلسه تشکیل شده پیرو تعامل با وزارت ارتباطات جهت همکاری با اکیپ های متخصص در زمینه GIS و داده های ماهواره ای انجام شده است افزود: بروز و دقیق بودن داده های ماهواره هایی که اطلاعات روزانه را در بحث مدیریت سیلاب ارسال می کنند، بسیار حائز اهمیت بوده که خوشبختانه توانستیم با همکاری مشترک به اطلاعات این ماهواره ها دسترسی روزانه داشته باشیم.

موعود شمخانی همچنین از این خبر داد که ارتباط با مرکز سازمان فضایی شکل گرفته و تحلیل سیلاب‌ها به تیم اجرایی در مهار موثر و هدفمند کمک شایانی نموده است.

وی با اشاره به این مهم افزود با پایش مستمر عکس های هوایی توانسته‌ایم روند سیل را تحلیل نموده و تصمیمات بهتر با هزینه کم تر و موثرتر گرفته و شرایط را  مدیریت کنیم.

شمخانی اذعان داشت بهره‌گیری از فناوری روز در کنار تلاش بی وقفه اکیپ‌های اجرایی کمک موثری به مدیریت بحران نموده است.

در خاتمه این جلسه نیز تصمیمات پیش گیرانه در محدوده منطقه آزاد اروند، جهت مهار سیلاب اتخاذ گردید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا