گزارش خبری نشست صمیمانه معاونان سازمان منطقه آزاد اروند با اصحاب رسانه

جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در نشستی با اصحاب رسانه این منطقه حاضر شدند و گزارشی از عملکرد و برنامه‌های خود را ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، نشست صمیمانه معاونان سازمان منطقه آزاد اروند با اصحاب رسانه با حضور معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری، معاون فنی و امور زیر بنایی، معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارها، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل، مدیر بازرسی، مدیر حوزه مدیرعامل و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در سالن جلسات ساختمان این سازمان برگزار شد.

قدرت الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در این نشست گفت: ستاد نوروزی این سازمان برنامه‌های مختلفی را برای ایام نوروز تدارک دیده است.

وی افزود: تلاش کردیم علاوه بر شاد و مفرح بودن برنامه‌ها، نشاط اجتماعی سالم ایجاد کنیم و برنامه‌های ما حاوی پیام‌های فرهنگی و زیست‌محیطی باشد.

طمیمیان عنوان کرد: همچنین تلاش کردیم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که تمام رده‌های سنی از برنامه‌ها بهره‌مند شوند و از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه آزاد اروند استفاده کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: امسال برنامه‌ریزی کردیم تا برنامه‌ها در نقاط خاص متمرکز نشود و برنامه‌های نوروزی به‌طور یکسان در منطقه اجرا شود هرچند سال‌های گذشته نیز به‌طور یکسان در منطقه اجرا می‌شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند میزبان کاروان‌های راهیان نور است برنامه‌هایی برای بازدیدکنندگان یادمان‌های دفاع مقدس و راهیان نور داریم.

طمیمیان گفت: تلاش کردیم مشارکت‌های مردمی را در قالب فراخوان‌های مختلف داشته باشیم و از مشارکت سپاه آبادان و خرمشهر و دیگر سازمان‌ها استفاده کنیم.

موعود شمخانی معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این جلسه بیان کرد: رسانه به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی هدایت‌گر و روشن گر مسئولان منطقه آزاد اروند است.

وی بابیان اینکه هدف از تشکیل منطقه آزاد اروند ایجاد امید برای مردم منطقه بوده است، اظهار کرد: رسانه‌ها تأثیر زیای در دیده شدن مشکلات آبادان و خرمشهر داشته‌اند و پیگیری‌های زیادی در این خصوص نیز انجام شد.

سید علی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست عنوان کرد: سال ۹۷ سال بسیار پرفعالیتی بود و پروژه‌هایی که افتتاح شد خروجی فعالیت‌های این سال بود.

وی بابیان اینکه این پروژه‌ها سبب ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار شد، افزود: در سال ۹۷ میزان سرمایه‌گذاری در اروند ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده است. پیش‌ازاین بیشترین جذب سرمایه در سال ۹۵ مبلغ  ۱۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این میزان سرمایه در سال جاری ۸ هزار شغل ایجاد کرد و بخشی از سرمایه‌هایی که در خارج از کشور بود نیز جذب شد. این نتیجه میسر نمی‌شد مگر با همیاری و انتقادات سازنده اصحاب رسانه.

موسوی بابیان اینکه ۱۰ برنامه برای سال ۹۸ در منطقه آزاد اروند را تدوین و آماده کردیم، گفت: با یکی از سرمایه‌گذاران ترک‌زبان داخلی توافق کردیم که ۹۰ سوله کارگاهی را در شهرک صنعتی ایجاد کند که عملیات اجرایی آن از ۶ فروردین آغاز می‌شود و در اواخر فروردین‌ماه کلنگ زنی می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند افزود: این سرمایه‌گذار اهل آذربایجان غربی است و نمونه این کار را به‌صورت موفق در دیگر شهرها انجام داده است.

وی عنوان کرد: اجرایی کردن واردات کالا از عراق، ایجاد مرکز رشد و نوآوری منطقه آزاد اروند، تأمین مالی هدفمند واحدهای تولیدی که نیاز به سرمایه در گردش پایینی دارند و نظارت بر عملکرد بازرسان صنوف و اتحادیه‌ها ازجمله این برنامه‌ها است.

موسوی عنوان کرد: مشکلاتی در تنظیم بازار وجود دارد و از دوستان در اداره کل بازرسی خواهش کردیم بر این موضوع نظارت کنند و از ظرفیت شرکت توسعه سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز برای هم‌افزایی و مشارکت در تولید، واردات و تأمین مالی برخی از دستگاه‌ها استفاده کنیم.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: جذب سرمایه‌گذار در بخش شهری، ساماندهی سواحل رودخانه‌های منطقه و ۵ ساله کردن مجوزهای بهره‌برداری نیز در لیست برنامه‌های ما در سال آینده قرار دارد.

وی بابیان اینکه مذاکراتی با موسسه‌های مالی داشتیم و پروژه‌هایی را در منطقه آزاد اروند تعریف کردند، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم سرمایه‌های بزرگ را جذب منطقه کنیم.

عیسی خزینه پور مدیر بازرسی سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این جلسه بیان کرد: در حوزه بازرسی چندین درگاه برای دریافت گزارشات مردمی در خصوص سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد.

وی که دبیر شورای راهبردی فضای مجازی سازمان منطقه آزاد اروند نیز هست، بیان کرد: به دنبال این هستیم که ناظران اتحادیه‌ها و بازرسان اصناف را تقویت کنیم. در شورای عالی فضای مجازی هدف ما پای‌کار بودن اصحاب رسانه است تا این شورا راه صحیح خود را طی کند.

در خاتمه نیز از پوستر ستاد نوروزی سازمان منطقه آزاد اروند رونمایی شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا