منطقه آزاد اروند بستر گردشگری دفاع مقدس

سید محمد سیدی: دیدار از جاذبه ها و المان های گردشگری دفاع مقدس می تواند بهترین الگوی ارزشی برای نسل های جدید باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ با نزدیک شدن به تعطیلات و ایام نوروز هر ساله شاهد حضور گردشگران بسیاری در منطقه هستیم که دیدار از جاذبه های دفاع مقدس همواره یکی از مقاصد اصلی آنها بوده است.

مسئول مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، گردشگری دفاع مقدس را یادآور رشادت ها و از خود گذشتگی جوانان کشور دانست که بازدید از آنها می تواند بهترین الگوی ارزشی برای نسل های جدید باشد.

سیدی همچنین شهرهای آبادان و خرمشهر را از آن جهت که  خط مقدم  جبهه و جنگ بوده اند، دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی در این حوزه دانست.

وی ضمن دعوت از مهمان های نوروزی برای بازدید از این ظرفیت ها افزود: موزه جنگ و باغ موزده دفاع مقدس دو موزه مهم در به تصویر کشیدن ۸سال دفاع مقدس هستند که با حضور در آنها می توان سیری در آن ایام داشت و به خوبی تاریخ جنگ را مشاهده کرد.

سید محمد سیدی خاطر نشان کرد: حضور مستقیم در جنگ باعث شده که مناطق بکر و دست نخورده ای از آن دوران نظیر شلمچه، نهر خین، علقمه، یادمان های۱۷۷شهید گمنام، شهدای شیمیایی بهبهان و اتوبوس آسمانی(شهدای دزفول)، بیمارستان فاطمه زهرا(س) چوئبده و…در منطقه داشته باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا