بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت‌های مالی و زیربنایی از مسکن مهر در کشور اختصاص یافت

هیئت‌وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور، مواد دیگری از لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، این لایحه باهدف بررسی و شناخت منابع درآمدی شهرداری‌های کشور و چگونگی اصلاح و تأمین منابع جدید برای جایگزین شدن با درآمد فعلی شهرداری‌‌ها در جهت توسعه شهری و ایجاد خدمات موردنیاز شهروندان تهیه‌شده است.
بهره‌گیری از ابزارهای مختلف تأمین مالی و روش‌های اجرایی جلب مشارکت بخش خصوصی متناسب با پروژه‌‌های شهری و پیش‌‌بینی تضمین‌های کافی، افزایش کارایی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری، اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی و تأمین منابع جدید به‌منظور حداقل استفاده از درآمدهای دولت و کاهش وابستگی مالی شهرداری‌ها به منابع درآمدی دولتی، افزایش سهم شهرداری‌‌ها از محل عواید حاصل از قانون مالیات بر ارزش‌افزوده و اصلاح سازوکار وصول عوارض نوسازی و عمران شهری، از دیگر اهداف لایحه یادشده است.

اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت‌های مالی و زیربنایی از مسکن مهر
دولت در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، با پیشنهاد سازمان برنامه‌وبودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تخفیف عوارض پروانه ساخت، بیمه کیفیت، حمایت‌های مالی، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی و ساخت مساجد و نظارت عالیه بر ساخت‌وسازهای مسکن مهر موافقت کرد.

بررسی گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص «پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان»
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این جلسه گزارشی را در خصوص پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و خدماتی که توسط این پایگاه اطلاعاتی عرضه می‌شود، به هیئت‌وزیران ارائه داد.
تشکیل پایگاه مذکور باهدف ایجاد شفافیت در عملکرد سازمان‌های حوزه رفاهی کشور، دسترسی به اطلاعات لازم برای این سازمان‌ها جهت تمرکز خدمات بر گروه‌های هدف، امکان استفاده هم‌زمان از چند سرویس و شفافیت در ارائه خدمات از سوی سازمان‌ها به دولت و مردم انجام‌گرفته است.
همچنین در این پروژه بر اساس اطلاعات موجود، خدماتی از قبیل داشبورد مدیریتی جهت ارائه تصویر کلی از وضعیت رفاهی کشور، سامانه استعلام وضعیت رفاهی، خدمات بر خط حوزه رفاه به سازمان‌های ذی‌ربط، استخراج اطلاعات لازم برای سیاست‌‌گذاری، استخراج و تکمیل آمارهای ثبتی، امکان پایش فرآیندها بالأخص فرآیندهای مالی و بودجه و ایجاد پرونده‌های اقتصادی اجتماعی خانوار طراحی و پیاده‌‌سازی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا