پاسخگوی افکار عمومی هستیم

روابط عمومی‌ها امروزه در کنار اهداف مهم ارتباط و اطلاع‌رسانی رسالت خطیری تحت عنوان پاسخگویی را در خود دارند  سیاستی که  دولت تدبیر و امید  از ابتدا بر آن متعهد بوده و این مهم همواره در اولویت امور قرار داشته است، با توجه به بیانات اخیر ریاست محترم جمهور و تأکید ایشان در این میان روابط عمومی‌ها بهترین مجرا برای پاسخگویی نهادهای دولتی  هستند.

این مدیریت در سازمان منطقه آزاد اروند هم خود را ملزم به رعایت این رسالت مهم  به‌عنوان  عاملی برای ایجاد مناسبات با اقشار و جوامع مختلف می‌داند  و در عمل نیز به آن پایبند است .

روابط عمومی‌ها نتیجه تحولات جوامع و نظام‌های ارتباطی سازمان‌ها هستند که در دو بُعد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی اتفاق می‌افتند و این  پاسخگویی ارتباط  با جامعه برون‌سازمانی است ؛ که به طرق مختلف  و مقتضی با شرایط  به‌صورت چهره به چهره در قالب  نشست‌های صمیمانه و یا در چارچوب رسانه‌ای عنوان می‌شود.

این صنعت  در حال سپری کردن دوران تحولات پیچیده‌ای است. و باید همگام با سرعت بسیار بالای دنیای مجاز پیش برود ، از اشکال سنتی ارائه پاسخگویی فاصله بگیرد و با آفت‌های این فضا مقابله کند.

از جنبه مثبت نیز رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی صدای جامعه را به‌طور رساتر به روابط عمومی‌ها می‌رسانند و آن‌ها به‌عنوان پلی در جهت خواست عمومی  این صدا را به‌مراتب بالاتر سازمان خود انتقال می‌دهند و این ارتباط می‌تواند در اکثر موارد پاسخ سازمان مربوطه را برای عموم و جوامع بزرگ‌تر به همراه داشته باشد .

در پایان امیدواریم ارتباط روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند  با گروه‌های مرجع ، اصحاب رسانه ، فعالین آبادان و خرمشهر در حوزه‌های مختلف ، کانون‌های تبلیغاتی ، ارگان‌ها و ادارات دیگر  و حضور فعال در فضای مجازی وجود بستری برای بهبود مهارت‌های ارتباطی، آموزش و فرهنگ‌سازی ، تقویت و توسعه  این منطقه را فراهم آورد .

 

ریاض علی فرحانی

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا