۸۵۰ میلیارد تومان به تأمین آب شرب آبادان و خرمشهر اختصاص داده‌شده است

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۸۵۰ میلیارد تومان به حل مشکل آب در آبادان و خرمشهر اختصاص داد تا ۱۵۰ هزار مترمکعب به آب آبادان و ۱۰۰ هزار مترمکعب به خرمشهر اختصاص پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی در نشست خبری که امروز در سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: پیگیر مشکلات آب در شهرهای آبادان و خرمشهر هستیم اما به‌تنهایی قادر به حل همه مشکلات این حوزه نیستیم.

وی افزود: در مقطعی از زمان دولت اجازه حفر قنات را صادر نمی‌کرد تا سطح سفره‌های آب زیرزمینی کم نشود اما در دولت بعدی این اجازه صادر شد و سطح آب‌های زیرزمینی کاهش یافت.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: در دولت آقای روحانی مجدداً این موضوع کنترل شد تا مشکل کاهش آب‌های زیرزمینی بیشتر نشود.

کعبی بابیان اینکه دولت ۸۵۰ میلیارد تومان به حل مشکل آب در آبادان و خرمشهر اختصاص داد، اظهار داشت: در طرح غدیر ۱۵۰ هزار مترمکعب به آب آبادان و ۱۰۰ هزار مترمکعب به خرمشهر اختصاص پیدا می‌کند و نیازی به تصفیه آب بهمنشیر که سبب شوری آب شرب می‌شود نیست.

وی بابیان اینکه تعهد می‌دهیم از هر سرمایه‌گذاری در این زمینه حمایت کنیم، عنوان کرد: برای همه روستاها و نقاط کم برخوردار تانکر اجاره کردیم و آن‌ها را موظف کردیم که در صورت نیاز آب‌رسانی کنند.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: در مناطقی که مردم توان پرداخت حق انشعاب را ندارند این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم.

کعبی عنوان کرد: در بحث برداشت آب از رودخانه کارون نیز مقرر شد شرکت توسعه نیشکر به مدت ۱۰ ساعت در روز از این رودخانه برداشت نکند تا دبی کارون که قبلاً ۲۰۰ مترمکعب در ثانیه بوده و امسال کمتر شده به حالت قبل بازگردد.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند افزود: علاوه بر آن استاندار خوزستان ترتیبی داد تا این دبی به ۴۰۰ مترمکعب برسد و همچنین طرحی داریم که آب کارون به بهمنشیر پمپاژ شود تا بحث کشاورزی نیز از این وضعیت خارج شود.

وی بابیان اینکه شهرداری‌ها نیز ملزم هستند تا از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده نکنند، اعلام کرد: متعهد شدیم تا آب طرح غدیر را در مسیری ۶ کیلومتری به ایستگاه پمپاژ شهید کشتکار برسانیم تا این آب از این طریق به روستاها برسد.

کعبی افزود: همچنین اعلام کردیم که مدیران برای پاسخگویی به مردم در بین مردم حاضر شوند و صحبت‌های مردم را بشنوند. این‌که یک بحران به وجود بیاوریم و شهر را دچار آشوب کنیم در ورود سرمایه‌گذار تأثیر منفی دارد و از مردم خواهش کنیم تا فضای مناسبی برای سرمایه‌گذار ایجاد کنند.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امسال یکی از سال‌های خشک بوده و سطح بارندگی پایین است.

کعبی بابیان اینکه ۴ سال است که شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند قرارگرفته است، بیان کرد: تلاش ما بر این است که بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا