تولید صادرات گرا در منطقه آزاد اروند حمایت می‌شود

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار سازمان منطقه آزاد اروند حمایت از فعالیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را از مهم‌ترین شاخص‌ها و اولویت‌های این سازمان عنوان کرد و گفت:از تولید با رویکرد صادرات در این منطقه آزاد حمایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی اظهار کرد: از تولید کالاهای دارای پتانسیل برای صادرات در محدوده منطقه آزاد اروند حمایت کرده و زمینه حضور آن‌ها را در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی فراهم می‌کنیم.
وی کشور عراق را مقصد اصلی بیشتر تولیدات ساخت منطقه آزاد اروند عنوان کرد و افزود : تاکنون جلسات متعددی با اتاق بازرگانی عراق و نخبگان تجاری و اقتصادی این کشور برای آشنایی و معرفی توانمندی‌های شرکت‌های مستقر در آبادان و خرمشهر برگزارشده است.
موسوی با اشاره به صادرات ۹۲ میلیون دلار کالای غیرنفتی از بندر خرمشهر در سال گذشته بیان داشت: صادرات کالا از بندر خرمشهر نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷۵ درصد رشد داشته است.
وی همچنین گفت: به‌منظور جلوگیری از هدر رفت منابع مالی و زمانی تولیدکنندگان، ایجاد توازن در زنجیره تولید و همچنین کاهش مراجعه تولیدکنندگان به سازمان منطقه آزاد اروند از ابتدای سال جاری پروانه بهره‌برداری صنعتی تولیدکنندگان سایت صنعتی منطقه آزاد اروند با شرایط و ضوابط خاص به‌صورت سه‌ساله صادر می‌شود.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در سال جاری به دنبال این هستیم که تمام خدمات به‌صورت الکترونیکی در اختیار سرمایه گذران قرار گیرد تا سرمایه‌گذاران معطلی کمتری درروند اداری داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا