بیش از ۹۲ کشور به جشنواره فیلم رسام اثر ارسال کرده است

رئیس جشنواره فیلم رسام گفت: آثاری از ۹۲ کشور برای ما ارسال شده است و جریان های تکفیری و سلفی سبب شده علاقه به حوزه مقاومت در دنیا بیشتر شود و همه به این موضوع اذعان دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، علی اصغر جعفری در نشست خبری نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: نختسین دوره از این جشنواره در منطقه آزاد اروند و در خرمشهر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره واصل شده است، عنوان کرد: این موضوع نشان دهنده ظرفیت فوقولاده ای است که در این عرصه وجود دارد.

جعفری افزود: همه می دانند کار فیلم کوتاه می تواند همه ویژگی های تکنیکی و مفهومی فیلم بلند را داشته باشد و زمان فیلم ها نیز ۳ دقیقه تعیین شده است.

رئیس جشنواره فیلم کوتاه رسام با بیان اینکه علاقه به مقاومت در کشورهای مختلف دنیا اتفاق خوبی محسوب می شود، گفت: گرایش بیشتر مردم به حوزه مقاومت نیز اتفاق خوبی است.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با اشاره به اینکه آثاری از ۹۲ کشور برای ما ارسال شده است، عنوان کرد: جریان های تکفیری و سلفی سبب شده علاقه به حوزه مقاومت در دنیا بیشتر شود و همه به این موضوع اذعان دارند.

وی افزود: در دفاع مقدس ۷۵ کشور به عراق کمک می کردند و همین کشورها امروز داعش را تقویت می کنند. آمریکا و اسرائیل همه ظرفیت های خود را به میدان آوردند اما دست الهی سبب شد سربلند شویم و مکتبی به نام مکتب مقاومت ایجاد شود. این فرهنگ توانسته در مقاومت شگفتی بیافریند و کشور ما را از گزند دشمنان در امان نگه دارند.

جعفری با بیان اینکه انقلاب را مدیون مردم کشور علی الخصوص مردم خرمشهر، آبادان و خوزستان هستیم، اظهار کرد: این که این جشنواره در خرمشهر برگزار می شود برای ادای احترام به همین مردم است.

رئیس جشنواره فیلم کوتاه رسام اعلام کرد: امیدواریم این جشنواره بتواند یک راه جدید مقابل هنرمندان علاقه مند به مقابله با نظام سلته ایجاد کند.

وی افزود: این حرکت هوشمندانه با همراهی، همکاری و حمایت سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد. نگاه تخصصی و حرکت مشترک و جمعی شکل گرفته است و سبب شد تا امروز در مراسم افتتاحیه این جشنواره باشیم.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس افزود: امیدوارم در سال های آینده بتوانیم گا های بلندی برداریم تا جشنواره به اهداف خودش برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا