برگزاری اولین کمیته ویژه پیگیری مصوبات منطقه آزاد اروند

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری اولین کمیته پیگیری مصوبات منطقه که به دستور استاندار خوزستان تشکیل شد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حسین گروسی با اشاره به اینکه این نشست با حضور معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند، فرماندار ویژه خرمشهر، نهادهای نظارتی و مسئولین دستگاه های اجرایی از قبیل گمرک، پایانه مسافربری شلمچه، قرارگاه و… تشکیل شد، افزود: پیرو بازدید میدانی هفته گذشته استاندار خوزستان از منطقه آزاد اروند؛ بویژه مرزبین المللی شلمچه، شهرک های صنعتی و گیت های ورودی؛ جلسه ای تحت عنوان شورای تأمین برگزار گردید که مصوبات بسیار خوب و موثری داشت.

وی خاطرنشان کرد: کمیته ویژه پیگیری مصوبات منطقه آزاد اروند از جمله برنامه های لازم الاجرای جلسه مذکور بود که امروز برای اولین بار این نشست جهت عملیاتی شدن با بررسی مشکلات مربوط به مرز شلمچه برگزار شد.

گروسی ضمن بیان اینکه مقرر شد در هفته آینده فرماندار ویژه خرمشهر با تشکیل جلسه ای فنی موضوع استقرار دستگاه «ایکس ری» در شلمچه که یکی از دغدغه های مهم این نشست بود را مورد بررسی و تصمیم گیری قرار دهد، تصریح کرد: علاوه بر«ایکس ری» موضوع مهم دیگری که باید در خصوص آن برنامه ریزی انجام می گرفت، جایگیری صرافی در مرز شلمچه بود که بنا شد پایانه هرچه سریع تر با برگزاری مناقصه استقرار صرافی در شلمچه را عملیاتی کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند، استقرار ته لنجی در خرمشهر را از اصلی ترین مسائل و مشکلات حال حاضر منطقه عنوان کرد و افزود: موضوع بسیار مهمی که که نزدیک به یک سال در جریان بود، استقرار ته لنجی در شهرستان خرمشهر است که با صحبت ها و تبادل نظرات حاضرین در جلسه، تصمیم گرفته شد تا فرماندار و گمرک ایران این موضوع را با جدیت دنبال و اقدامات مورد نیاز برای اجرایی شدن آن انجام دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا