تشکیل اولین انجمن صنفی کارفرمایی صنایع دستی در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: به موجب ماده 121 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و آئین نامه مصوب یک هزار و سیصد و هشتاد و نه هیأت وزیران، انجمن صنفی کارفرمایی صنایع دستی شهرستان های آبادان و خرمشهر در اداره کل تعاون، کار و رفاع اجتماعی استان خوزستان به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت اله طمیمیان ضمن اعلام این خبر تلاش های مسئولین موسسه « مهد هنر اکسین اروند» را در رسیدن به این مهم حائز تقدیر و تشکر دانست و افزود: انجمن صنفی کارفرمایی صنایع دستی، اولین و تنها انجمن صنفی صنایع دستی استان خوزستان است که بعد از پیگیری های مستمر با اداره کار و رفاه اجتماعی در منطقه آزاد اروند، به ثبت رسید.

طمیمیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر فعالیت این انجمن آغاز شده و افراد تحت پوشش نیز از هنرمندان صنایع دستی منطقه هستند.

وی اهداف تشکیل این انجمن را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: مهم ترین خواست ها و اهداف از تشکیل این انجمن، انسجام بخشیدن به فعالیت های صنایع دستی در جهت پیشبرد و ارتقا، تسهیل در صدور مجوزهای صنایع دستی، بازاریابی و فروش محصولات، صادرات در ابعاد وسیع و به طور کلی تجاری سازی آنها، است.
طمیمیان با اشاره به اینکه این انجمن با تعاملی که با ارگان های مختلف منطقه و استان برقرار می کند می تواند به اهداف مذکور دست پیدا کند، گفت: هنرمندان صنایع دستی که علاقه مند به عضویت در این انجمن هستند می بایست به محل فعالیت این انجمن «بازار خلیج فارس پاساژ کوثر » مراجعه و عضویت خود را به مرحله اجرا درآوردند تا هر چه سریع تر شاهد فعالیت جدی انجمن باشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در حوزه صنایع دستی منطقه را قابل رشد و پیشرفت عنوان کرد و اذعان داشت: بی شک ساماندهی هنرمندان حوزه صنایع دستی با تشکیل این انجمن در رونق اقتصادی و رشد و شکوفایی معیشت آنها اثر گذار خواهد بود

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا