تدوین و ابلاغ ۱۵ راهبرد اساسی منطقه آزاد اروند در سال تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند از ارائه ۱۵ راهبرد به معاونت سرمایه گذاری این سازمان، برای تحقق فرمایشات رهبری در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند اسماعیل زمانی با اشاره به نام گذاری سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ضمن ارائه ۱۵ راهبرد توسط سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: با ابلاغ این ۱۵ راهبرد به معاونت سرمایه گذاری امیدواریم شاهد رشد و تحقق شعار امسال در منطقه، باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ۱۵ راهبرد در نظر گرفته شده را به شرح زیر برشمرد:
۱- افرایش قدرت خرید مردم با ایجاد فرصت های شغلی جدید و رونق کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی خصوصا در بخش اصناف، گردشگری و صنایع دستی.
۲- تاکید بر فعال سازی ظرفیت های خالی و اسمی و بالقوه واحدهای صنعتی موجود و توسعه آنها.
۳- افزایش قدرت خرید مردم از ‌طریق حذف واسطه ها و کانال های توزیع اضافی و عرضه مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده.
۴- محور قرار دادن بخش خصوصی خصوصا اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان های آبادان و خرمشهر جهت تشکیل میزهای خصوصی صنعت، اعزام و پذیرش هیات تجاری صنعتی،برگزاری نمایشگاه های تخصصی و اعتماد به آنها.
۵- ایجاد مشوق های جدید در سطح منطقه و استان از جمله تقسیط و تخفیف ارزش اراضی صنعتی و ارائه پیشنهادات اجرایی مشوق های تولیدی به دبیرخانه جهت تصویب در سطح ملی.
۶- تشکیل قرارگاه مرکزی جهش تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با حضور مدیر عامل سازمان و معاونین مرتبط، فرمانداران شهرستان های آبادان و خرمشهر و دستگاه های اجرایی مرتبط و همچنین روسای اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی دو شهرستان و روسای اتاق های اصناف.
۷- تقویت کارگروهای تخصصی رفع موانع تولید شهرستان های آبادان و خرمشهر و تشکیل کارگروه رفع موانع تولید استانی در منطقه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های مرتبط.
۸- حمایت و کمک و پشتیبانی جهت کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی در منطقه از جمله کاهش هزینه های حمل و نقل، انبار اداری، انشعابات آب، برق، گاز، تلفن و…
۹- تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای کوچک و متوسط از طریق کمیته تسهیلات استان – کمک های فنی و اعتباری استان و منابع داخلی سازمان.
۱۰ – تکمیل و توسعه زیرساخت های مورد نیاز واحدهای صنعتی خصوصا شهرک صنعتی آبادان با مشارکت مدیریت شهرک های صنعتی استان خوزستان.
۱۱- مدیریت واردات و جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای مصرفی و تولید در داخل.
۱۲- حذف بروکراسی اضافی گمرکی واردات و حمایت حداکثری از ورود مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز بخش تولید به صورت حمل یکسره به سایت صنعتی و کاهش تعرفه های تولید.
۱۳ – تمرکز بر رفع موانع احصا شده در قرارگاه مرکزی و تقویت نقش نظارتی جهت برخورد با اهمال کاری کارشکنی های احتمالی خصوصا از طریق دستگاه های خدمات رسان.
۱۴- هم افزایی درون سازمانی، درون منطقه و درون استانی جهت رفع موانع و مشکلات واحدهای صنعتی
۱۵ – موانع زدایی از سر راه واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران این یخش با استفاده از پتانسیل دستگاه های با رویکرد با برخورد با ترک فعل برخی از دستگاه ها.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا