تحقق۸۰ درصد راهبرد های تدوین شده سال جهش تولید در منطقه آزاداروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: 80 درصد از راهبردهایی که در سال 1399 تعیین کرده بودیم، محقق و خروجی آن بهره برداری از 21 واحد تولیدی بود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سیدعلی موسوی در اولین روز کاری سال ۱۴۰۰ضمن خسته نباشید به مدیران زیرمجموعه این معاونت، اظهار داشت: در اولین روز کاری سال جدید با یک مدیریت جهادی به دنبال این هستیم که فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال محقق شود.

وی خاطنشان کرد: در سال ۱۳۹۸ که رونق تولید نام داشت، با همکاری هیأت مدیره و مدیر ارشد سازمان منطقه آزاد اروند توانستیم ۱۲ راهبرد را تعیین و با تمهیداتی که اندیشیده شد، بیش از ۱۰ واحد صنعتی راکد را به چرخه تولید بازگردانیم و ۲۳ واحد صنعتی دیگر را به بهره برداری رساندیم.

موسوی در خصوص عملکرد این معاونت در سال ۱۳۹۹ که سال جهش تولید نام داشت، افزود: از همان ابتدای سال طی بازدیدهای میدانی و تشکیل کارگروه ها و کمیته های مختلف؛ ۲۰ راهبرد را تعیین کردیم و به یاری خدا توانستیم یک سال بسیار خوبی را در بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی داشته باشیم.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: با بررسی های انجام شده، ۸۰ درصد راهبردهایی که در سال ۱۳۹۹ تعیین کرده بودیم محقق و خروجی آن بهره برداری از ۲۱ واحد تولیدی بود که کارنامه قابل قبولی برای این معاونت است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در توضیح میزان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال این ۲۱ واحدصنعتی، گفت: ۳هزار و هشتصد پنجاه میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و ۴۷ میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی به همراه ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۴۲ نفر از دستاوردهای مهم سال جهش تولیدبود که جا دارد از همکاران بخش، صنعت، تولید، گمرک، بازرگانی، سرمایه گذاری و روابط عمومی در رسیدن به این موفقیت، تشکر کنم.

همچنین وی تأکید نمود که ۴۷۱ میلیون دلار میزان واردات ماشین آلات و مواد اولیه واحدهای صنعتی بود، همینطور صدور ۲۵ مجوز کمیسیون ارزش افزوده برای واحدهای صنعتی منطقه که رقم بسیار بالایی در بین دیگر مناطق محسوب می شود و به تعبیری انقلابی در بحث تولید منطقه به شمار می رود.

سیدعلی موسوی با ابراز خرسندی از احقاق ۸۰ درصد از راهبردهای سال گذشته، اذعان داشت: با تمهیداتی که در راهبردهای سال ۱۴۰۰ تعیین خواهیم کرد به دنبال آن هستیم که ۲۰ درصد باقی مانده از سال پیش را در این سال محقق کنیم.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ ضمن داشتن نگاه درست، جهادی و مدیریت واردات، به دنبال مانع زدایی و حمایت از تولیدات داخلی و جهش تولید در راستای پیشرفت کشور و منطقه هستیم.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» توسط مقام معظم رهبری ، توضیح داد: امسال باید عینیت ببخشیم و جامع عمل بپوشانیم به فرمایشات مقام معظم رهبری و شاهد رشد و شکوفایی در بخش سرمایه گذاری، صنعت و تجارت در منطقه آزاد اروند باشیم.

در این نشست مدیران بخش های مختلف معاونت سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز با ارائه راه کارها و نظرات خود و تبادل اندیشه، زمینه را برای یک سال کاری پر رونق همراه با مدیریت جهادی، آماده نمودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا