پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت روز درختکاری

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

فرارسیدن ۱۵ اسفند، روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی فرصت مغتنمی است که هر یک از ما شهروندان با کاشت یک نهال دین خود را هر چند کوچک به طبیعت و محیط زیست، ادا نماییم.
درخت که سمبل سرسبزی و جاودانگی است؛ نقش موثری در پاکیزگی هوا و چرخه حیات در اکوسیستم جهانی دارد. کاهش دمای محیط اطراف توسط درختان، از مزیت هایی محسوب می شود که در صورت کاشت درختان در سطح وسیع، می تواند به طرز قابل توجهی بر روی اکوسیستم و دمای کلی منطقه تاثیر بگذارد.
فراموش نکنیم که ایرانیان همواره در طول تاریخ احترام خود به طبیعت و زمین را با کاشت درخت در مراسم های مختلف، نشان می دادند.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز درختکاری و تبریک این روز به دوستداران طبیعت و همه کسانی که خواستار هوایی سالم و زمینی پاک هستند، با توجه به پایین بودن سرانه فضای سبز و بافت گیاهی در منطقه، از همه شهروندان تقاضا داریم تا درختکاری را به اقدامی حیاتی و کلیدی تبدیل کنند و بر اساس آب و هوای اقلیم خویش اقدام به کاشت یک گونه گیاهی سازگار با محیط کنند. باشد که در این روزهای کرونا زده که همگان درگیر این ویروس منحوس هستند؛ کاشت یک نهال سرسبزی را به زندگی هایمان بازگرداند و باعث طراوت روح و روانمان گردد.

اسماعیل زمانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا