تجلیل از اصحاب رسانه منطقه آزاد اروند

به مناسبت روز خبرنگار مصادف با سالروز شهادت شهید صارمی ، در آئین نکوداشت روز خبرنگار که عصر امروز در سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند برگزار گردید از فعالین عرصه رسانه شهرستان های آبادان و خرمشهر با حضور مدیر عامل ، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد اروند تجلیل شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ مدیر عامل این سازمان در مراسم فوق گفت : از مدت ها قبل به منظور رفع مشکلات معیشتی خبرنگاران و اصحاب رسانه تشکیل خانه مطبوعات یا کانون را پیشنهاد کرده ایم.

اسماعیل زمانی با اشاره به موضوع واگذاری زمین و وام مسکن به خبرنگاران به عنوان یک مطالبه به حق افزود: بنا داریم که به صورت قانونی زمین در اختیار این افراد قرار داده شود.

وی با تاکید بر دریافت بیمه درمانی و تکمیلی ادامه داد : سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی لازم برای انجام این اقدام را دارد؛ همچنین برای رفاه حال دستگاههای اجرایی و مردم این سازمان وظیفه دارد عدالت اجتماعی را برقرار کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از دیگر سخنرانان این آیین گفت: حرفه خبرنگاری حساس، مهم و تاثیر گذار است و آثار زحمات خبرنگار ماندگار است.

قدرت اله طمیمیان خاطر نشان کرد: انتظار داریم خبرنگاران با دقت، صحت و کمال برای رسیدن به اهدافمان ما را همراهی کنند و بر این اساس ، خبرنگاران دوره‌های تخصصی را طی کنند که این امر به عهده مدیران و مسئولان هست که دوره‌ها را برای خبرنگاران برگزار کنند.

او با بیان اینکه اصحاب رسانه مسئولیت سنگینی را به عهده دارند، گفت: با توجه به مشغله کاری برخی از مدیران ، نیاز است خبرنگاران که در جامعه دائما حضور دارند مسایل و مشکلات مردم را به گوش مسئولان برسانند.

طمیمیان در پایان خاطر نشان ساخت: مدیران باید انتقاد پذیر باشند و انتقاداتی که از سوی مردم ارائه می شود را بپذیریند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز در ادامه این آیین ضمن تقدیر از مقام شامخ خبرنگاران گفت : خبرنگاران منطقه در اوج وضعیت قرمز کرونا همکاری خود را از ما دریغ نکردند.

سیدعلی موسوی افزود: همچنین در سال جهش تولید پوشش خبری خوبی جهت راه اندازی واحدهای صنعتی شهرستان های آبادان و خرمشهر را انجام دادند و امیدواریم در ادامه مسیر در کنار ما باشند.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه حرفه خبرنگاری حرفه خطیری است، گفت: رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی، نقش اساسی درراستای پیشرفت اهداف جامعه دارند.

موعود شمخانی افزود: یک خبرنگار آگاه و شجاع ضمن تنویر افکار عمومی می تواند رویدادها و شرایط منطقه را برای مردم و مسئولان تبیین کند.

وی خاطر نشان کرد : جامعه به خبرنگاری نیاز دارد که بتواند واقعیت‌ها را با بی پروایی به دور از تنش های اجتماعی و سیاسی به سمع و نظر مردم برساند.

مدیر کل حراست سازمان منطقه آزاد اروند نیز در پایان ضمن تقدیر از مقام شامخ خبرنگاران و تبریک این روز به اصحاب رسانه گفت: از این بزرگواران برای کمک در رسیدن به اهدافمان کمال تشکر را دارم.

عیسی خزینه پور افزود: از خبرنگاران توقع داریم از ورود افراد غیر متخصص به این عرصه جلوگیری کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دریافت اخبار صحیح از طرف این عزیزان سبب می شود ما در حیطه ی کاریمان موفق تر ظاهر شویم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا