پیام تبریک رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت عید سعید قربان

بسمه تعالی

عید بزرگ قربان، با آموزه های الهی، ارمغان آسمانی حج ابراهیمی است. این عید پیروزی حق بر باطل، با حرکت سپید پوشان احرام بر تن، به سوی رمی جمرات برای راندن شیطان از عرصه زندگی و حیات بشر و سپس حلق و قربانی کردن به نشانه سر سپردن به حق، و سر بریدن نفس اماره بالسوء، آغاز زندگی و حیات نوینی را بشارت می دهد.

امروز حج گزاران و همه کسانی که هماینک قلب های شان در منا و به یاد ابراهیم خلیل و اسماعیل ذبیح می تپد، و کرامت و شرافت پیامبر بزرگ اسلام و ذبیح او، حسین بن علی ع را با همه وجود احساس می کنند، ندا سر می دهند:
«اللهم اهل الکبریاء و العظمه، و اهل الجود و الجبروت، و اهل العفو و الرحمه، و اهل التقوا و المغفره».

اما عید قربان در منطقه اروند، که شاهد اسماعیل هایی بوده که به ندای امام خمینی و عشق به اسلام و میهن اسلامی خود لبیک گفته و جان بر کف، راه حسین بن علی ع را در پیش گرفته و علی اکبر وار سر به تیغ سپرده تا در مقابل شیاطین بزرگ و کوچک بایستند، رنگ و بوی دیگری دارد.

جوانان ایران اسلامی بویژه سرزمین اروند و پدران و مادران این آب و خاک، با قربانی جان و عزیزان و بذل مال و اموال خود در راه خدا، حماسه قربان را در عمل، تجربه و اجرا کردند و وفاداری خود را از صمیم قلب و عمق جان به اسلام و ولایت و جمهوری اسلامی، نشان دادند.

سازمان منطقه آزاد اروند، این شکوهمند عید بندگی را به همه پیروان حق و راهیان سنت ابراهیم و رهروان راه سرخ محمد و علی و آل او صلوات الله علیهم اجمعین، تبریک گفته و سعادت و سربلندی امت اسلامی و ملت ایران بویژه عاشقان و ساکنان سرزمین اروند را از درگاه خداوند منان خواستار است و آرزو دارد که این ملت پر تلاش، با وحدت و همدلی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، در نبرد با جرثومه خبیث کرونا بر آن فائق آید.

بمنه و فضله

اسمعیل زمانی
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا