تدابیر جدید فرماندار ویژه آبادان برای مبارزه با بیماری کرونا: مصمم به قطع زنجیره ی کرونا در آبادان هستیم

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از اجرای محدودیت‌های سخت گیرانه ی جدیدی در خصوص مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و اظهار داشت: مصمم به قطع زنجیره ی کرونا در آبادان هستیم؛ مسدود شدن جاده ی ماهشهر _ آبادان یکی از مهمترین محدودیت‌هایی بود که فرماندار ویژه بر آن تاکید داشت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید زین العابدین موسوی ضمن تشریح آخرین اقدامات در خصوص مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت:

امروز آخرین تذکرات به بساطی های حدفاصل میدان الفی تا میدان دانشگاه علوم فنون دریایی داده شد که به وسیله ی بلندگو بصورت مکرر اطلاع رسانی گردید  تا  دکه ها و بساطی ها فورا فعالیت خود را متوقف سازند. یقینا در صورت عدم تمکین  با این افراد برخورد قضایی خواهد شد.

وی از بسته شدن جاده ی ماهشهر و آبادان خبر داد و گفت: جاده ماهشهر _آبادان از فردا مسدود است؛ ورود فقط برای آبادانی های مقیم از کمربندی شادگان به آبادان پس از کنترل های جدی امکان پذیر خواهد بود و از جمعه نیز شهر کاملا قرنطینه خواهد شد؛ هم  مبادی ورودی و هم خروجی.

موسوی خاطرنشان کرد: از این پس نیز ورودی آبادان از خروجی سه راه دارخوین تا قبل از قرنطینه به شدت کنترل می شود.همچنین از جمعه جاری تا جمعه ی آینده آبادان قرنطینه ی ورود و خروج خواهد شد  یعنی هیچ خودرویی حتی آبادانی اجازه خروج و ورود به آبادان را ندارد.

همچنین مقرر است از فردا خروجی های خرمشهر توسط دانشگاه علوم پزشکی پایش و با حضور نیروی انتظامی کنترل های ویژه انجام شود.

دکتر موسوی در خصوص ادامه ی  فعالیت اصناف در آبادان تصریح کرد: به غیر از نانوایی ها، داروخانه ها، میوه فروشی ها ی مسقف، بنکداران ارزاق عمومی، قصابی ها و مرغ فروشی های مسقف سایر کسبه و بازار تحت هرعنوانی تعطیل و فعالیت آنها در هر نوع و صنفی تخلف است و دستگاه قضایی مصمم به برخورد قانونی است.

فرماندار ویژه آبادان در خصوص پرواز ایرلاین ها گفت:ا گر مسافرین هوایی به آبادان رفت و آمد غیر ضروریشان را لغو نکنند، حتما در مکانی برای حداقل ۱۰ روز قرنطینه می‌شوند. ضمنا در طول قرنطینه اجازه ورود به شهر را ندارند.

وی در خصوص قطع زنجیره ی کرونا گفت: قطع زنجیره کرونا در آبادان امیدوار کننده است به شرطی که مردم عزیز شهرستان آبادان تصمیمات سخت گیرانه را اجرا کنند.

کلید اصلی قطع زنجیره کرونا،فاصله گرفتن از همدیگر، دست ندادن، قرنطینه خانگی، پاسخ بی تعارف به مهمانان، زیر سئوال بردن همسایگان و بستگانی که مهمان می پذیرند و عدم خروج از آبادان و رعایت جدی بهداشت فردی است. باید دید گروههای هدف چقدر به این الزامات اعتقاد دارند و آنها را رعایت میکنند. تنها با عدم تردد و قطع ارتباطات می توانیم جلوی ویروس را بگیریم. اگر کسانی این امر را غیر ممکن می دانند بدانند بزودی هم خودشان و هم جامعه را یقینا مبتلا می کند.

رئیس شورای تامین شهرستان آبادان ادامه داد:ما  شدیدا مصمم هستیم مانع خروج شهروندان شویم حتی برای  غیر آبادانی ها.

وی تاکید کرد: به زودی برای مناطقی از آبادان منع تردد جدی اعمال خواهد شد به همین دلیل درحال اخذ آمار مبتلایان در مناطق آبادان هستیم.

وی  بیان کرد: نیروی انتظامی و دادستان محترم باید با شدت با کسانی که هر مراسمی  را با حضور افراد متعدد برگزار می کنند برخورد قضایی کنند. توزیع برق و آبفا مجازند برق مراسمات را فورا و بدون قید قطع و اعلام کنند که این تصمیم فرماندار آبادان است. همچنین از عشایر و رؤسای محترم آنها مجدانه می خواهم به این مراسمات پایان دهند.

فرماندار ویژه آبادان در پایان گفت: نمی شود نتیجه زحمات دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و نیروی انتظامی و همه مردمی که با حساسیت همکاری می کنند را افرادی دیگر غیر مسئولانه به هدر دهند و جامعه را گرفتار سازند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا