تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در منطقه آزاد اروند

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در محدوده منطقه آزاد اروند به ریاست اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، ظهر امروز و با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، شکراله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مقام های مسئول در منطقه، جلسه ای به منظور تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در محل این سازمان برگزار شد.

اسماعیل زمانی ضمن تأکید بر همکاری همگانی دستگاه های اجرایی منطقه، فرماندهی ستاد مبارزه با کرونا ویروس جدید را بر عهده شکراله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نهاد و افزود: با توجه بر اهمیت بحران ملی پیش آمده و به منظور بالا بردن نظم بیشتر بین دستگاه های اجرایی مختلف؛ فرماندهی ستاد مبارزه با کرونا ویروس جدید را به رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان محول کرده و از این پس همه ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده باش و تحت فرمان وی خواهیم بود.

زمانی آگاهی رسانی به عموم مردم را از مهم ترین مسائل در حالت کنونی دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از سایت ها و فضاهای مجازی با درج اطلاعات غلط و ناصحیح باعث استرس و تشویش اذهان عمومی شده اند که از نیروی انتظامی تقاضا داریم با عاملین این اخبار کذب برخورد کنند.

وی تشکیل کمیته اطلاع رسانی صحیح را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: صدا و سیمای مرکز آبادان باید بعنوان اصلی ترین مرجع اطلاع رسانی منطقه قرار گیرد و تلاش کند در این راستا ضریب نفوذش در میان مردم بالارفته و آگاهی عمومی را بالا ببرند.

کنترل مبادی ورودی شهرهای آبادان و خرمشهر از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که زمانی با اشاره به این موضوع تصریح کرد: با مستقر کردن اکیپ های تخصصی در مبادی ورودی منطقه، فرودگاه و راه آهن باید تلاش کنیم افرادی که مشکوک به بیماری هستند شناسایی و جهت کمک های درمانی و آموزشی هدایت شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در بخشی از سخنانش تهیه مواد و تجهیزات حفاظت شخصی را مهم ترین بخش از نیاز پرسنل درمانی در حال حاضر عنوان کرد و ادامه داد: درست است که تا این لحظه هیچ مورد قطعی از بیمار مبتلا به ویروس کرونا در منطقه شناسایی نشده است؛ اما با پیشروی آن در سطح کشور باید از الان همه تدابیر لازم را در دستور کار خود قرار دهیم از همین روی بیمارستان طالقانی آبادان بعنوان بیمارستان معین در نظر گرفته شده و تلاش می شود که با تخلیه بخشی از این بیمارستان و ارجاع بیماران غیر کرونا به دیگر بیمارستان های منطقه، بیشترین فضای این بیمارستان جهت موارد احتمالی درگیر ویروس در روزهای آینده  اختصاص داده شود.

شکراله سلمان زاده افزود: اطلاع رسانی در ابعاد وسیع و نکات پیش گیرانه از جمله مباحثی است که باید بیش از هر چیز جهت بالا بردن بهداشت و آگاهی عمومی بر آن تکیه کنیم.

لغو ورود کاروان راهیان نور، برنامه های ورزشی، مذهبی، همایش ها و مأموریت های اداری از دیگر موارد مهمی بود که در این نشست بر آن تأکید شد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا