جذب مشارکت بخش خصوصی در قالب قرادادهای بهداشت و درمان منطقه آزاد اروند

جلسه ای چند جانبه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند،‌ معاونت امور هماهنگی اقتصادی وزارت بهداشت، معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان و معاونین فرهنگی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص مبحث مشارکت عمومی و خصوصی در پروژه های بیمارستان شهید موسوی و مرکز جراحی قلب خرمشهر، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید مهدی موسوی مدیر بهداشت و سلامت این سازمان که او نیز در جلسه مذکور حضور داشت؛ با این توضیح که پیرو تفاهم نامه ای که پیش از این با وزارت بهداشت در خصوص این دو پروژه بسته شده بود و با توجه به مشکلات اقتصادی وزارت بهداشت و سازمان منطقه آزاد اروند و ضرورت تکمیل این دو پروژه، امروز مصوباتی مطرح شد که در آن مقرر گردید کمیته ای از نمایندگان معاونت فرهنگی، سرمایه گذاری و دانشکده علوم پزشکی هر دو هفته یک بار با تشکیل جلساتی تا تکمیل روند کار و فراخوان پروژه ها در سطح کشور، موضوع را به شکل جدی پیگیری کنند.

موسوی اظهار داشت: از دیگر مصوبات مطرح شده در جلسه این بود که  پروژه ها برابر با مصوبات و تایید وزارت بهداشت، مرکز جراحی قلب با تعرفه دولتی و پروژه شهید موسوی با تعرفه بخش خصوصی؛ فراخوان داده شوند.

مدیر بهداشت و سلامت منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: این موضوع جزو قوانین وزارت بهداشت است و یکسری مزایا در فراخوان دیده شده تا بتوانیم بخش خصوصی را با آن در مشارکت متقاعد کنیم.

وی آخرین مهلت برای آماده سازی اسناد و فراخوان را تا پنجم اسفند ماه اعلام کرد که باید در نشریات ملی و محلی منتشر شود.

سید مهدی موسوی تکمیل این دو پروژه، مرکز جراحی قلب خرمشهر بعنوان تنها مرکز قلب استان و بیمارستان شهید موسوی در ارائه خدمات به شهروندان منطقه آزاد اروند و توریسم سلامت را  درارتقاء سطح درمانی منطقه، بسیار موثر دانست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا