توسعه منابع انسانی مهم ترین بخش توسعه در هر کشوری است

مدیر آموزش، توسعه و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در جلسه گردهمایی مدیران استانی و ستادی سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: توسعه منابع انسانی مهم ترین بخش توسعه در هر کشوری است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ علی الیاسی  افراد حاضر در این نشست را در راستای تربیت و توسعه منابع انسانی موثر دانست و افزود: باید تلاش کرد تا منابع انسانی را به سرمایه های اجتماعی تبدیل کنیم؛ چرا که منابع انسانی مهم ترین بخش توسعه در هر کشوری است.

وی آموزش و یادگیری مهارت را از ویژگی های یک فرد موفق عنوان کرد  که فنی و حرفه ای عهده دار آن است و اظهار داشت:  مهم ترین هدف شورای مهارت که در راستای تربیت منابع انسانی تشکیل شده، این است که انسان ها را بعنوان مهم ترین سرمایه، چگونه و برای چه شغلی تربیت کنیم.

علی الیاسی نقش دانشگاه ها و آموزش و پرورش را در تربیت یک انسان موفق بسیار مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: دانشگاه ها باید به سمت نسل چهارم شدن رفته و جامعه محور حرکت کنند. در واقع هر دانشجویی بعد از اتمام تحصیلاتش باید مهارت داشته باشد.

مدیر آموزش، توسعه و تعالی کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، اظهار داشت: مهم ترین عامل برای پیشرفت و رقابت پذیری هر بخشی از اقتصاد، دانش روز و انسان توسعه یافته است؛ آنچه دنبال می کنیم توسعه و آموزش منابع انسانی در همه زمینه ها از گردشگری گرفته تا صنعت و هرچه که جنبه کسب و کار دارد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا