گردشگری دریایی می تواند مبنایی برای توسعه مناطق آزاد باشد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت : با توجه به ظرفیت مناطق آزاد در حوزه گردشگری دریایی، این صنعت می تواند مبنایی برای توسعه این مناطق باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه ازاد اروند؛ اسماعیل زمانی افزود: حوزه گردشگری منبع درآمد تجدیدپذیر به شمار می رود.و باید برای توسعه گردشگری دریایی مناطق آزاد تلاش کرد چرا که می تواند مبنای توسعه این مناطق باشد.

وی اروند را پرجمعیت ترین منطقه آزاد تجاری نامید و ادامه داد: این منطقه نسبت به سایر مناطق آزاد دیگر دارای موقعیت ویژه ای در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

زمانی تصریح کرد: دربرگیری بخش‌هایی از شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در سال ۸۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ اما به دلیل پراکندگی، نیاز پیوستن هر دو شهر به محدوده منطقه آزاد تجاری کاملا احساس می‌شد؛ تا اینکه از سال ۹۲ و در دولت تدبیروامید شهرهای خرمشهر، آبادان و جزیره مینو به منطقه آزاد اروند الحاق شدند وفصل جدیدی در این منطقه رقم خورد.

این مقام مسئول ثبات مدیریتی در سالهای اخیر را نیز قدم مثبتی برای توسعه در زمینه های مختلف برشمرد و خاطر نشان کرد: آبادان و خرمشهر با ازدست دادن رونق اقتصادیشان در جنگ و ناموفق بودن بازسازی این دو شهر در در سال های ابتدایی پس از جنگ و بی ثبات بودن مدیریت در سالهای آغازین تاسیس سازمان منطقه ازاد اروند متضرر شدن که می توان گفت ثبات مدیریتی در سالهای اخیر توانست تا حدی به رشد این دوشهر کمک کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عملکرد این سازمان را با وجود مشکلاتی که در این سالها پیش رو داشته است قابل دفاع دانست و گفت: آسان سازی تردد اتباع خارجی در آذرماه ۹۶ منطقه آزاد اروند، اتفاقات تازه‌ای در روابط میان ایران و کشور‌های همسایه را رقم زد.

وی از همجواری با کشور عراق و استان بصره بعنوان یک ظرفیت ویژه برای اروند اروند یاد کرد و افزود: آبادان و خرمشهر از اهمیت استراتژیک اقتصادی، تجاری و سیاسی ویژه‌ای برخوردار هستند.

اسماعیل زمانی در پایان گفت : در سالهای اخیر بودجه خوبی صرف پروژه های فرهنگی شده است و توسعه انسانی یکی از اولویت های سازمان منطقه  آزاد اروند بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا