مرز شلمچه میزبان پیکر مطهر ۴۴ شهید دفاع مقدس شد

پیکر ۴۴ شهید گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس با حضور پرشور مردم شهرهای آبادان و خرمشهر از مرز بین‌المللی شلمچه وارد خاک وطن شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ پیش از ظهر امروز مرز شلمچه و مردم دو شهر آبادان و خرمشهر برای چندمین بار میزبان شهدای هشت سال دفاع مقدس شدند. پیکر ۴۴ شهید بر روی دست های مردم قدر شناس این دو شهر که هیچگاه مظلومیت و شجاعت رزمندگان را فراموش نکرده اند، مورد استقبال قرار گرفت و باشکوه و عزت هر چه تمام مشایعت و بدرقه شد.

به گفته فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر مطهر این شهدا، در ۲ ماه گذشته در مناطق عملیاتی شلمچه، کتیبان، شرق دجله و زبیدات کاوش و تفحص شده است.

سردار سیدمحمد باقرزاده در توضیح زمان شهادت این پاکان روزگار گفت: این شهدا در عملیات‌های رمضان، محرم، خیبر، کربلای پنج و تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت رسیده اند که پس از این مراسم، پیکرهای مطهر آنها به معراج شهدای شهید محمودوند اهواز منتقل و در آنجا نیز مراسم ویژه شبی با شهدا با حضور مردم اهواز در جوار آنان برگزار خواهد شد و پس از آن کار شناسایی این مردان آسمانی آغاز می‌شود.

شایان ذکر است برخی از پیکرهای مطهر این شهدای تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس دارای پلاک شناسایی بوده و تعدادی نیز برای تشخیص هویت نیاز به آزمایش‌ دی ان ای خواهند داشت.

مرز بین المللی شلمچه در سال های پس از جنگ همواره گذرگاه ورود پیکرهای پاک و معطر شهدای بسیاری بوده که از این مرز به آغوش وطن بازگشته و سپس به شهرهای دیگر منتقل شده اند؛ سال گذشته آخرین گروه از این دلدادگان خدایی که شامل ۷۲ تن می شدند از همین مرز به خاک میهن بازگشتند و مورد استقبال مردم منطقه قرار گرفتند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا