لایروبی اروندرود پس از ماه مبارک رمضان

بر اساس توافق صورت گرفته بین رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر عراق، لایروبی اروندرود بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین اظهار داشت : با توجه به اینکه تنها رودخانه قابل کشتیرانی کشور، اروندرود است؛ یکی از توافقات در ملاقات اخیر سران ایران و عراق، لایروبی اروند رود بود.

وی افزود: بر این اساس، توافق با عراق برای لایروبی اروندرود در قالب پروتکل‌۱۹۷۵ الجزایر بین ۲کشور صورت خواهد گرفت که مستلزم بازگشایی دفتر همکاری‌های مشترک است که در قالب این دفتر، تمام عملیات لایروبی، ایمنی، راهنمایی کشتی‌ها و سایر موارد به صورت مشترک انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: پیگیری‌ها برای لایروبی اروندرود از طریق وزارت امور خارجه شروع شد تا جلسات فنی با طرف عراقی برگزار گردد و مکانیزم‌‌های نهایی برای بازگشایی دفتر همکاری، شروع شود.

راستاد با اشاره به اینکه با بازگشایی دفتر مشترک می‌توان شاهد شروع عملیات لایروبی اروندرود بود، افزود: مطابق توافق رئیس ‌جمهوری و نخست وزیر عراق شروع عملیات بعد از ماه رمضان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام تجهیزات سازمان بنادر آماده است تا بلافاصله بعد از بازگشایی دفتر مشترک، عملیات لایروبی را شروع کند، بر این اساس، اگر طرف عراقی در مذاکرات فنی به موقع حضور پیدا کند، در زمان تعیین شده عملیات لایروبی را شروع خواهیم کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا