تجدید بیعت مردم اروند در روز جمهوری اسلامی

شیوخ، سران طوایف و معتمدین آبادان و خرمشهر در روز جمهوری اسلامی به منظور تجدید بیعت دوباره با آرمان های انقلاب اسلامی به دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند آمدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ؛ این نشست بعد از ظهر امروز با حضور آیت الله حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری ، نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار ویژه آبادان ، معاون فرهنگی و بعضی مدیران این سازمان در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در این نشست ضمن تبریک این روز بزرگان و ریش سفیدان طوایف را سرمایه های انسانی منطقه دانست و گفت: شما در توسعه، رشد و آبادانی و تامین امنیت منطقه نقش مهمی برعهده داشته و دارید.

اسماعیل زمانی افزود: اهمیت مشارکت و همراهی بزرگان طوایف در اجرای برنامه های سازمان منطقه آزاد اروند در راستای تامین خواسته های به حق مردم در منطقه به ویژه در ارتباط با کشور دوست و همسایه عراق قابل تقدیر است و امیدواریم کماکان این برادری با توجه به اینکه ما بزودی شاهد حضور دوباره مردم این کشور خواهیم بود ادامه یابد.

وی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به عراق و دیدار با نخست وزیر این کشور بیان کرد: خوشبختانه در این سفر توافق بزرگی صورت گرفته است و با لایروبی اروند رونق تبادلات تجاری در بندرگاه های منطقه تحقق خواهد یافت .

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری نیز در ادامه ضمن خرسندی برای حضور در این نشست گفت: استفاده و بهره گیری از اندوخته های تجربی بزرگان و معتمدان در کنار برنامه های اجرایی دولت می تواند سرعت ارایه خدمات را افزایش داده و موجب تسهیل در اجرای خدمات و سازندگی شود.

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی با اشاره به نقش معنوی این بزرگان اظهار کرد: در تاریخ جمهوری اسلامی روشن و بدیهی است که سران طوایف و عشایر از راه تلاش و در راستای خدمت به مردم مظلوم در هر منطقه به سرداری و ریش‌سفیدی رسیده‌اند که این افتخار بزرگی در حکومت اسلامی محسوب می‌شود و باید به عنوان یک ارزش فرهنگی و اجتماعی از آن نام برد.

در پایان این نشست سران طوایف و معتمدین منطقه آزاد اروند دغدغه ها و نقطه نظراتشان را اعلام کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا