عاشقان نور در مرز شلمچه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ مرز شلمچه در منطقه آزاد اروند هر ساله اسفند که می شود با اولین وزش بادهایی که موسم بهار را در راه دارند، میزبان گروه های زیادی از کاروان های راهیان نور است.کاروان هایی که از گوشه گوشه ایران برای تجدید پیمان با شهدای دفاع مقدس و‌ زنده نگه داشتن یاد این عزیزان به مناطق عملیاتی خرمشهر و آبادان می آیند.

می آیند تا به شهدایی که جانشان را برای این آب و خاک فدا کردند بگویند یادتان در قلب هر نسلی زنده و خونتان همچنان سرخ به رنگ لاله های دشت های میهن است.

رشادت ها و از جان گذشتگی های رزمندگان بر هیچ کس پوشیده نیست. هر ایرانی میداند که اگر شهدا نبودند، این روزها شاید ایران ما در نقشه جغرافیا شکل دیگری داشت.پس آنان که با نام راهیان نور پا به سرزمین مردانگی ها می گذارند خوب می دانند گام هایشان را بر کدام خاک گذاشته و با بوسه بر این خاک مقدس ، ادای دینی به همه شهدایی می کنند که پیکر پاکشان بر همین خاک نقش بر زمین شد.

در این بین اما مردم منطقه آزاد اروند چه خوش سعادت هستند که میزبانی عاشقانی را می کنند که قدردان همه آنچه گفته شد هستند و در هر شرایطی نمی گذارند یاد آن مردان آسمانی در زمین کمرنگ شود.
کاروان های راهیان نور با حضور در شلمچه، نهر خین،شهدای علقمه، گلزار شهدای آبادان وخرمشهر، اروندکنار و موزه دفاع مقدس خود را در لحظه لحظه تاریخ آن دوران برده و سیر و سلوکی عارفانه می کنند.
بازدید از این مناطق عملیاتی توسط کاروان راهیان نور تبدیل به رویداد و حماسه ای مهم و فرهنگی طی سال های اخیر شده است.این کاروان ها رسالت بزرگ فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار داده و با حضور خود در مناطق عملیاتی جنوب اثرگذارترین حرکت فرهنگی را انجام می دهند.

با یک نگاه به اخبار خبرگزاری های معتبر و ارائه آمار منتشر شده در تعطیلات نوروز از کاروان راهیان نور، می توان به آمار رو به رشد این کاروان ها در سال جدید پی برد.

با روی کار آمدن سازمان منطقه آزاد اروند همواره سعی بر آن شده تا زائرانی که با نام راهیان نور هر ساله از گوشه و کنار میهن مهمان این دیار می شوند ، از امکانات رفاهی بهتری نسبت به سالیان گذشته برخوردار شوند و علاوه بر زیارت با خاطره ای خوش به شهرهای خود باز گردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا