رشد چشم گیر اشتغال زایی در تأسیسات گردشگری منطقه آزاد اروند

در شش ماهه نخست سال جاری، تأسیسات گردشگری در منطقه آزاد اروند 18 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ مسئول مدیریت توسعه گردشگری این سازمان با اعلام این خبر افزود:با توجه به شرایط اقتصادی موجود، منطقه آزاد اروند توانسته در سال جاری زمینه ساز رشد ۲۶ درصدی ایجاد اشتغال در هتل ها و رشد ۱۱ درصدی نیز در آژانس های هواپیمایی و گردشگری شود.

سید محمد سیدی با اشاره به اینکه گردشگری در خیلی مواقع مهجور مانده و بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند گفت:تاسیسات گردشگری شامل آژانس ها، هتل ها، مسافرخانه ها، هتل آپارتمان ها مضیف ها ومجتمع های تفریحی می شوند که مجوزهایشان را از مدیریت توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دریافت می کنند؛ اما به دلیل عدم اطلاع رسانی، بسیاری از مردم منطقه از وجود این بخش در سازمان منطقه آزاد اروند بی اطلاع بوده از همین روی مدیریت توسعه گردشگری تصمیم بر آن گرفته برای اینکه حال و هوای گردش گری بیشتر دیده شود، از تمامی افرادی که در این حوزه فعال هستند و مجوزهایشان را از این مدیریت دریافت می کنند، خواسته شده تا روی تابلوهایشان قید کنند؛ تحت نظارت مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد اروند.

سیدی خاطر نشان کرد: این اتفاق باعث خواهد شد مردم بیشتر با مقوله گردشگری آشنا و حوزه گردشگری برای اکثر مردم قابل لمس شود. در حال حاضر نیز باغ طالبی در این خصوص پیشرو بوده و مضیف حاج عبدالله نیز این ایده را در دست اقدام دارد.

در همین راستا و در جهت هر چه بهتر شدن ارتباط با فعالین تأسیسات این حوزه، پرسنل مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با همراهی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان، در مراسم افتتاح یکی از آژانس های هواپیمایی و گردشگری که اخیرا مجوزش را از این مدیریت دریافت نموده، شرکت کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا