عاشقان نور در مرز شلمچه

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مرز شلمچه در منطقه آزاد اروند هرساله اسفند که می‌شود با اولین وزش بادهایی که موسم بهار را درراه دارند، میزبان گروه‌های زیادی از کاروان‌های راهیان نور است.کاروان‌هایی که از گوشه گوشه ایران برای تجدید پیمان با شهدای دفاع مقدس و‌ زنده نگه‌داشتن یاد این عزیزان به مناطق عملیاتی خرمشهر و آبادان می‌آیند.

می‌آیند تا به شهدایی که جانشان را برای این آب‌وخاک فدا کردند بگویند یادتان در قلب هر نسلی زنده و خونتان همچنان سرخ به رنگ لاله‌های دشت‌های میهن است.رشادت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های رزمندگان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. هر ایرانی می‌داند که اگر شهدا نبودند، این روزها شاید ایران ما در نقشه جغرافیا شکل دیگری داشت.پس آنان که بانام راهیان نور پا به سرزمین مردانگی‌ها می‌گذارند خوب می‌دانند گام‌هایشان را بر کدام خاک گذاشته و با بوسه بر این خاک مقدس ، ادای دینی به همه شهدایی می‌کنند که پیکر پاکشان بر همین خاک نقش بر زمین شد.
دراین‌بین اما مردم منطقه آزاد اروند چه خوش سعادت هستند که میزبانی عاشقانی را می‌کنند که قدردان همه آنچه گفته شد هستند و در هر شرایطی نمی‌گذارند یاد آن مردان آسمانی در زمین کمرنگ شود.
کاروان‌های راهیان نور با حضور در شلمچه، نهر خین، شهدای علقمه، گلزار شهدای آبادان و خرمشهر، اروندکنار و موزه دفاع مقدس خود را در لحظه‌لحظه تاریخ آن دوران برده و سیر و سلوکی عارفانه می‌کنند.
بازدید از این مناطق عملیاتی توسط کاروان راهیان نور تبدیل به رویداد و حماسه‌ای مهم و فرهنگی طی سال‌های اخیر شده است.این کاروان‌ها رسالت بزرگ فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار داده و با حضور خود در مناطق عملیاتی جنوب اثرگذارترین حرکت فرهنگی را انجام می‌دهند.
با یک نگاه به اخبار خبرگزاری‌های معتبر و ارائه آمار منتشرشده در تعطیلات نوروز از کاروان راهیان نور، می‌توان به آمار رو به رشد این کاروان‌ها در سال جدید پی برد.
با روی کار آمدن سازمان منطقه آزاد اروند همواره سعی بر آن شده تا زائرانی که بانام راهیان نور هرساله از گوشه و کنار میهن مهمان این دیار می‌شوند ، از امکانات رفاهی بهتری نسبت به سالیان گذشته برخوردار شوند و علاوه بر زیارت با خاطره‌ای خوش به شهرهای خود بازگردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا