آغاز عملیات ساماندهی دکل‌های مخابراتی در منطقه آزاد اروند

مدیر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فاز اول پروژه تجمیع ، زیباسازی و اجرای عملیات ساماندهی دکل‌های مخابراتی در منطقه آزاد اروند آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، کمال رضایی اظهار کرد: هدف از اجرای این پروژه، اصلاح سیما و منظر شهری با نصب سازه‌های زیباسازی شده و متناسب با بافت‌های پیرامونی برای سایت‌های مخابراتی، کاهش تعداد دکل‌های BTS در سطح منطقه و جمع‌آوری دکل‌های مستقر در فضاهای مسکونی، آموزشی، بهداشتی است.

مدیر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اپراتورهای تلفن همراه برای ارائه خدمات و پوشش بهتر، نیازمند افزایش آنتن و دکل‌های خود هستند، ازاین‌رو موضوع استاندارد بودن این آنتن‌ها بیش از گذشته باید مدنظر قرار گیرد، از موضوعاتی که در تدوین دستورالعمل ضوابط نصب و استفاده از آنتن‌ها موردتوجه قرارگرفته ، ایمن بودن خود دکل و آنتن است که ضوابط بین‌المللی مشخصی دارد.

رضایی گفت: ‌رعایت استانداردهای مربوط به مقاومت سازه دکل و عملکرد آن در هنگام وقوع زمین‌لرزه و یا حوادث غیرمترقبه و همچنین رعایت دقیق و مورد تأیید سازمان انرژی اتمی کشور در خصوص چگالی امواج مغناطیسی از ملزومات آنتن‌های تلفن همراه است .

وی با اشاره بااهمیت این پروژه افزود: پوشش ۱۰۰ درصدی سیگنال تلفن همراه با تجمیع ۸۵ دکل موجود در منطقه آزاد اروند صورت می‌گیرد، این پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) انجام می‌شود.

کمال رضایی خاطرنشان کرد: به‌عنوان نمونه، نخستین دکل در منطقه کوی فرهنگیان شهرستان آبادان راه‌اندازی و عملیات حفاری و فونداسیون ۵ دکل دیگر نیز به‌صورت هم‌زمان آغازشده است و طبق زمان‌بندی صورت گرفته این پروژه تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید.

نظرات بسته شده است.